Trwa ładowanie...

Elon Musk i misja na Marsa. Zbliża się prezentacja rakiety Starship

Elon Musk zapowiedział kolejną prezentację swojej misji na Marsa. Jego SpaceX pracuje obecnie nad Starship, czyli największą rakietą świata. W najbliższych latach ma rozpocząć loty, jednak niewiele o niej do tej pory wiedzieliśmy. Jeszcze w tym miesiącu Musk ma przedstawić szczegóły na jej temat i udzielić informacji na temat lotu na czerwoną planetę.
Share
Już niedługo prezentacja rakiety Starship, którą Elon Musk planuje wysłać na Marsa
Już niedługo prezentacja rakiety Starship, którą Elon Musk planuje wysłać na MarsaŹródło: SpaceX
d1gzz26

Elon Musk przedstawił swoją wizję misji na Marsa trzy lata temu. Później poinformował świat o nowej rakiecie Starship, nad którą pracuje jego firma SpaceX. Ta z kolei wcześniej była znana jako projekt BFR. Ma być największą rakietą w historii i umożliwić ludzkości podróż na czerwoną planetę. W kwietniu odbyły się pierwsze testy prototypu o nazwie Starhopper.

SpaceX znowu testuje Starship – niedługo prezentacja rakiety

Elon Musk w niedzielę napisał na swoim profilu na Twitterze, że na najbliższe tygodnie planowany jest pierwszy próbny lot prototypu rakiety Starship. Inżynierowie firmy SpaceX rozwiązali problemy z silnikiem, który od kwietnia nie pozwalał na dalsze testy. To jednak nie koniec informacji ze strony Muska. W odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników Twittera odpisał, że planuje też oficjalną prezentację.

"Zaprezentujemy Starship parę tygodni po pierwszym locie Hoppera. Prawdopodobnie pod koniec lipca" - napisał Elon Musk w poście na Twitterze. Obecna generacja prototypu Starhopper posiada jeden silnik Raptor nowej generacji. Przyszłe generacje, które polecą w kosmos mają mieć już trzy, a Starship to aż sześć. To także Starship Elon Musk ma zamiar wysłać w lot wokół księżyca. Ta została zapowiedziana na 2023 rok. Pierwsza misja na Marsa według planów ma mieć miejsce rok później.

d1gzz26
d1gzz26

Podziel się opinią

Share
d1gzz26
d1gzz26
Więcej tematów