Elon Musk i The Boring Company przygotowali specjalne wyzwanie. Udział w nim może wziąć każdy

Elon Musk i The Boring Company przygotowali specjalne wyzwanie. Udział w nim może wziąć każdy

Elon Musk i The Boring Company przygotowali specjalne wyzwanie. Udział w nim może wziąć każdy
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images
Karolina Modzelewska
08.07.2020 15:19, aktualizacja: 09.07.2020 08:26

"Beat The Snail" to najnowsze wyzwanie przygotowane przez Elona Muska. Jego cel jest oczywiście związany z rozwojem technologii i usprawnieniem prac The Boring Company. Ekscentryczny miliarder zachęca do udziału w nim wszystkie zainteresowane osoby.

Konkurs "Not-a-Boring Competition", którego nazwę można przetłumaczyć jako "nie tak nudne zawody" odbędzie się wiosną przyszłego roku. Do udziału mogą zgłaszać się wszystkie zainteresowane osoby – studenci, hobbyści, a także firmy z całego świata.

Wyzwanie to "Beat The Snail", czyli "pokonanie ślimaka". The Boring Company chce zwiększyć tempo prac polegających na wierceniu podziemnego tunelu i szuka inspirujących podpowiedzi, dzięki którym rozwiąże ten problem.

Każdy zespół musi wykopać 30 metrowy tunel, którego przekrój będzie wynosił 0,2 metra kwadratowego. Uczestnicy będą rywalizować o trzy tytułu. Będą związane z najszybszym ukończeniem tunelu, najszybszym ukończeniem tunelu i powierzchni jezdnej oraz z najdokładniejszym systemem naprowadzania.

Przypomnijmy, Elon Musk założył The Boring Company w grudniu 2016 roku. Firma dostarcza usługi z zakresu infrastruktury oraz budowy tuneli, które są niezbędne do stworzenia bezpiecznej i wygodnej sieci transportowej. Wymaga to jednak wprowadzenia innowacji w celu zwiększenia prędkości budowy tuneli i zmniejszenia kosztów z nimi związanych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)