Elon Musk i SpaceX z kolejnym sukcesem. Misja Starlink-14 dobiegła końca

Elon Musk i SpaceX z kolejnym sukcesem. Misja Starlink-14 dobiegła końca19.10.2020 12:19
Misja Starlink-14 zakończona sukcesem. Elon Musk i SpaceX mają powody do zadowolenia
Misja Starlink-14 zakończona sukcesem. Elon Musk i SpaceX mają powody do zadowolenia
Źródło zdjęć: © SpaceX

Elon Musk i SpaceX mają powody do zadowolenia. Rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę kolejne 60 satelitów konstelacji Starlink w ramach misji Starlink-14. Docelowo ma się tam ich znaleźć 12 tysięcy.

Elon Musk i jego kosmiczna firma SpaceX mają powody do świętowania. W niedzielę 18 października o godzinie 14:25 czasu polskiego rakieta Falcon 9 wystartowała z platformy LC-39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego (KSC) na Florydzie i wyniosła na orbitę okołoziemską kolejne 60 satelitów konstelacji Starlink w ramach misji Starlink-14. Separacja satelitów nastąpiła nieco ponad godzinę po starcie.

Podczas startu został wykorzystany pierwszy stopień rakiety Falcon 9, który brał już udział w pięciu misjach: Crew Demo-1, Radarsat Constellation Mission, Starlink-4, Starlink-7 oraz Starlink-10.

Po oddzieleniu się drugiego stopnia, booster wylądował na autonomicznej platformie Of Course I Still Love You (OCISLY) na Oceanie Atlantyckim.

Zobacz też: NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu

Publiczne testy już niedługo

Na niskiej orbicie okołoziemskiej krążą już łącznie 782 satelity konstelacji Starlink. Docelowo ma się tam ich znaleźć 12 tysięcy.

Na środę 21 października została zaplanowana kolejna misja SpaceX, dzięki której, liczba satelitów na orbicie okołoziemskiej przekroczy 800.

Jak poinformował Elon Musk, pierwsze publiczne testy usługi dostępu do Internetu za pomocą konstelacji Starlink planowane są jeszcze w 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)