Elon Musk chciałby kupić The Onion. Jego własny portal satyryczny nie wypalił

Elon Musk chciałby kupić The Onion. Jego własny portal satyryczny nie wypalił
Źródło zdjęć: © WP.PL | Świat na dłoni

17.09.2019 07:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk ze SpaceX chciałby kupić amerykański portal satyryczny The Onion, znany ze świetnie przygotowanych, absurdalnych wiadomości. Musk próbował sam rozkręcić podobny startup, ale interes nie wypalił.

Elon Musk na pewno śledzi [url=https://www.theonion.com/]The Onion[/url] i zdarza mu się udostępnić na Twitterze artykuły z tego portalu satyrycznego. Musk przymierzał się do kupienia The Onion już w 2014 roku.

Elon Musk. Thud: satyryczne kampanie

Zamiast tego Musk spróbował z własnym startupem. Tworząc Thud zatrudnił nawet kilku byłych pracowników The Onion. Thud nie był jednak typowym portalem z humorystycznymi wiadomościami - to raczej grupa satyryków, tworzących satyryczne kampanie o różnych formatach, łącznie z fałszywymi produktami i usługami. Dobry przykład to TacStorm - pistolet strzelający bez przerwy od momentu zakupu dzięki opatentowanej technologii Permashoot.

Thud został zamknięty w maju, gdy Elon Musk przestał go wspierać finansowo, a pracownicy nie mieli serca do tworzenia reklam na zamówienie. Powodem nie były jednak problemy biznesowe.

Musk został w 2018 roku nagrany jak pali skręta podczas wywiadu, w tym samym roku został pozwany przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd za twittowanie o stanie Tesli. Musk zaczął obawiać się, że Thud dodatkowo niszczy jego wizerunek.

Elon Musk: Chciałbym kupić The Onion

Zapytany, czy chciałby kupić The Onion teraz Musk odpowiedział, że bardzo by chciał.

The Onion należy obecnie do grupy G/O Media. Wydawca nie odpowiedział na komentarz Elona Muska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także