Elektryczne suszarki pozwalają wysuszyć pranie nawet w ciągu godziny

Elektryczne suszarki pozwalają wysuszyć pranie nawet w ciągu godziny

Elektryczne suszarki pozwalają wysuszyć pranie nawet w ciągu godziny
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.02.2015 15:51

Elektryczne suszarki do ubrań dają możliwość oszczędzania czasu i przestrzeni. Pranie można wysuszyć nawet w ciągu godziny, a dzięki kolumnowemu ustawieniu suszarka zmieści się nawet w małej łazience. Spośród dostępnych na rynku urządzeń można bez trudu wybrać suszarkę pasującą pod względem designu i parametrów do kupionej wcześniej pralki.

Suszenie prania może stanowić duży problem, zwłaszcza w przypadku mieszkań o niewielkiej powierzchni. W małych łazienkach zazwyczaj nie ma miejsca na rozwieszenie mokrych ubrań. Rozwiązaniem jest elektryczna suszarka. Na polskim rynku dostępne są zarówno pralko-suszarki, jak i suszarki. Pralka z funkcją suszarki jest zazwyczaj niewiele droższa od zwykłej pralki, ma też podobne rozmiary. Sprawdzi się więc nawet w niewielkiej łazience lub kuchni. Nie trzeba też przekładać do niej mokrych ubrań. Warto jednak rozważyć zakup pralki i suszarki oddzielnie.

–. Suszarka jest zdecydowanie bardziej komfortowa w użytkowaniu, dlatego że możemy pełny załadunek z prania przełożyć do suszarki lub wykonywać te cykle równocześnie. W przypadku pralko-suszarki zawsze mamy do czynienia z sytuacją, kiedy część prania musimy podzielić do suszenia. A więc nie możemy bezpośrednio po procesie prania wykonać procesu suszenia. Kiedy mamy dwa urządzenia osobno, jest łatwiej, dlatego zdecydowanie polecam kupno dwóch urządzeń osobno – mówi Joanna Kłósko, doradca klienta Miele, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Na rynku bez problemu można znaleźć suszarkę, która będzie pasowała do posiadanej już pralki zarówno pod względem designu, jak i funkcji, programów, oraz załadunku. Podobne gabaryty pozwalają na pełny komfort użytkowania, zapewniają bowiem możliwość przełożenia całego prania do suszenia. Wbrew pozorom suszarka sprawdzi się także w małych łazienkach. Większość producentów daje bowiem możliwość ustawienia pralki i suszarki w kolumnie, czyli jedna na drugiej. Ważne jest tylko, aby zarówno pralka, jak i suszarka były ładowane od przodu. W suszarce można suszyć nawet te najdelikatniejsze tkaniny, bez obaw o to, że się zniszczą. Producenci pozwalają wybierać różne poziomy suszenia: od całkowitego, aby bezpośrednio z suszarki ubrania można było przełożyć do szafy, do lekko wilgotnego.

–. Jeśli wybierzemy stopień dosuszenia do prasowania, wtedy odzież pozostanie delikatnie wilgotna. Idealnie sprawdzi się to np. przy koszulach czy innej odzieży biznesowej. Aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu po procesie suszenia, który może się pojawiać w suszarkach, możemy zastosować kapsułki zapachowe. Jest to perfumowana substancja, której intensywność możemy sobie ustawiać, wystarczy nawet na 50 cykli suszenia – informuje Joanna Kłósko.

Niektóre suszarki mają ponadto specjalne kosze zapobiegające gnieceniu się tkanin. Wbrew rozpowszechnionym opiniom pralko-suszarki i suszarki nie zużywają dużo prądu. Aby dodatkowo zmniejszyć ich energochłonność, można kupić suszarkę z pompą ciepła, która pobiera połowę mniej prądu niż zwykła suszarka.

Źródło artykułu:Newseria
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)