Ekstremalna kamera Sony HDR-AS15. Groźny konkurent GoPro?

Ekstremalna kamera Sony HDR‑AS15. Groźny konkurent GoPro?

Ekstremalna kamera Sony HDR-AS15. Groźny konkurent GoPro?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.10.2012 14:40, aktualizacja: 09.08.2013 12:56

Segment kamer o profilu ekstremalnym poszerza się wraz z wejściem na rynek kamery Sony HDR-AS15. Kamerę Sony czeka starcie z liderem kamerek ekstremalnych - produktami GoPro.

Kamera Sony HDR-AS1. została wyposażona w przetwornik obrazu CMOS Exmor R i stabilizator obrazu SteadyShot. Specyficzny rozmiar urządzenia, jego kompaktowa obudowa oraz możliwość montażu na kierownicy roweru, kasku, użytkowania pod wodą, a także w ekstremalnych warunkach czyni z niej konkurenta dla popularnej kamerki GoPro.

Kamerę wyposażono w szerokokątny obiektyw Carl Zeiss Tessar o kącie widzenia wynoszącym 17. stopni, który współpracuje z układem stabilizacji obrazu. Użytkownik ma do wyboru pięć trybów nagrywania, w tym tryb nagrywania w jakości Full HD 30p, tryby rejestracji w zwolnionym tempie (odpowiednio 2x lub 4x wolniej), aż po tryb VGA oszczędzający miejsce na kartach pamięci. Kamera obsługuje karty Memory Stick Micro (Mark 2) oraz Micro SD/SDHC (klasa 4 lub wyższa).

Sony HDR-AS1. wyposażona jest także w obudowę umożliwiającą wykorzystywanie jej pod wodą do głębokości 60 metrów. Obudowa chroni też kamerę przed upadkami, brudem i kurzem.

Sony HDR-AS1. wyposażono w matrycę osiągającą rozdzielczość na poziomie prawie 12 Mpx rejestrującą obraz w formacie 16:9. Prędkość nagrywania w jakości Full HD (1920x1080) to 48 klatek na sekundę. W rozdzielczości 720p kamerka Sony rejestruje aż 120 klatek na sekundę.

Atutem produktu Sony jest także wbudowany moduł WiFi. Funkcja ta w połączeniu z telefonem gsm, daje możliwość prowadzenia transamisji na żywo, ale także sterowania urządzeniem za pomocą smartfonu i tabletu.

Sugerowana cena detaliczna: około *1200 zł. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)