Ekspert Nokii odpowiedzialny za MeeGo przechodzi do Palma

Ekspert Nokii odpowiedzialny za MeeGo przechodzi do Palma

Ekspert Nokii odpowiedzialny za MeeGo przechodzi do Palma
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
18.10.2010 15:14

Amerykańskie media informują, że pełniący jeszcze niedawno w Nokii kierowniczą funkcję Ari Jaaksi znalazł zatrudnienie w specjalizującej się w produkcji smartfonów firmie Palm. Jaaksi, który na początku października odszedł z fińskiego koncernu, rozpocznie pracę w spółce podlegającej HP w listopadzie - donosi należący do redakcji "The Wall Street Journal" serwis All Things Digital. Ekspert od technologii komórkowych będzie tam odpowiadał za rozwój systemu operacyjnego webOS dla smartfonów

Jaaksi kierował w Nokii projektem rozwoju urządzeń wyposażonych w otwarty system operacyjny MeeGo. Na początku miesiąca opuścił przedsiębiorstwo, deklarując lakonicznie, że "poświęci się nowym wyzwaniom". Według relacji serwisu oprócz Jaaksiego do Palma przejdzie również Victoria Coleman, którą dotychczas zatrudniał Samsung na stanowisku szefowej działu rozwoju w San Jose (stan Kalifornia). Coleman miałaby się zająć rozwojem przyszłych wersji webOS-a i aplikacji.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

Przypomnijmy też, że wcześniej z Palmem pożegnał się główny projektant Palma Pre oraz kilku innych specjalistów zajmujących się sprzętem, którzy wybrali pracę w Finlandii. Fakt, że HP kontynuuje rozwój oprogramowania firmy Palm mimo utraty ekspertów w dziedzinie sprzętu pokazuje, jak duże znaczenie dla koncernu ma webOS. HP przejął producenta smartfonów w kwietniu 2010 roku i obecnie zamierza samodzielnie dostarczać urządzenia z webOS-em.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)