Ekrany dotykowe wreszcie bez śladów po palcach?

Ekrany dotykowe wreszcie bez śladów po palcach?

Ekrany dotykowe wreszcie bez śladów po palcach?
Źródło zdjęć: © Apple
16.08.2011 10:21, aktualizacja: 17.08.2011 13:38

Portal CNET dotarł do złożonego przez Apple podania patentowego, zawierającego opis nowej powłoki, która być może wreszcie sprawi, że na ekranach smartfonów i tabletów ślady tłuszczu będą pojawiać się naprawdę rzadko. A my nie będziemy mieć oporów przed użyczeniem ulubionego gadżetu raczkującemu potomstwu.

Technologia polegałaby na nakładaniu na wyświetlacz warstwy substancji utrudniającej przyklejanie się cząsteczek tłuszczu. Pozostawiałaby ekrany bardziej odpornymi na ślady tłustych paluszków niż skuteczne tylko przez pewien czas filmy stosowane obecnie do ochrony iPhone'a 3GS, iPhone'a 4 oraz iPadów.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

"Tłuszczoodporna" substancja byłaby nanoszone na ekran za pomocą procesu zwanego fizycznym osadzaniem z fazy gazowej, czyli krystalizacji par metali lub faz z plazmy na powierzchni. Dzięki temu pokrywałaby ekran wyjątkowo szczelnie, równomiernie i na długo.

Najpikantniejsza część plotki mówi, że nowa warstwa mogłaby się pojawić już na ekranie iPhone'a 5. czyli zobaczymy ją we wrześniu lub październiku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)