Ekonomiczna płyta główna z serii Gigabyte H55

Ekonomiczna płyta główna z serii Gigabyte H55
Źródło zdjęć: © Gigabyte

29.10.2010 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na półki sklepowe trafiła płyta główna GIGABYTE GA-H55M-S2V przeznaczona do współpracy z procesorami Intel Core i5/ Core i3 (LGA 1156) ze zintegrowanym układem graficznym. Została ona zbudowana w oparciu o chipset Intel H55 i oferuje dwukanałową obsługę nowoczesnych pamięci DDR3

Na półki sklepowe trafiła płyta główna Gigabyte GA-H55M-S2V przeznaczona do współpracy z procesorami Intel Core i5/ Core i3 (LGA 1156) ze zintegrowanym układem graficznym. Została ona zbudowana w oparciu o chipset Intel H55 i oferuje dwukanałową obsługę nowoczesnych pamięci DDR3.

GA-H55M-S2. charakteryzuje się niewielkimi wymiarami (płyta w formacie micro ATX), które pozwalają na umieszczenie całego komputera w niewielkiej, designerskiej obudowie. Mimo małego rozmiaru, platforma wyposażona jest w szeroką gamę niezbędnych złączy. Znajdziemy tu złącze PCI-Express x 16, dzięki któremu możliwa jest rozbudowa systemu o dodatkową kartę graficzną. Nie zabrakło także wyjść D-Sub, DVI, 12 złączy USB czy 6 złączy SATA II.

Obraz
© (fot. Gigabyte)

Do zalet płyty należy również zaliczyć zastosowanie technologii Gigabyte: DualBIOS (sprzętowa ochrona BIOS’u przed uszkodzeniami), On/Off Charge (szybkie ładowanie urządzeń firmy Apple: iPod, iPad, iPhone) oraz 3. USB Power (lepsza kompatybilność z urządzeniami USB). Co również ważne, wszystkie produkty Gigabyte z serii H55 zgodne są z proekologiczną dyrektywą EuP (Energy Using Products).

GA-H55M-S2V to niedrogie i nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli zbudować optymalny pod względem kosztów komputer o wszechstronnym zastosowaniu. Jest to najtańsza obecnie płyta główna z serii Gigabyte H55 ze złączem DVI.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)