EISA 2012: najlepsze sprzęty Audio-Video w Europie!

EISA 2012: najlepsze sprzęty Audio-Video w Europie!

16.08.2012 11:27, aktual.: 29.12.2016 08:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najlepsze sprzęty Audio-Video w Europie! EISA 2012

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) wybrało najlepszy sprzęt elektroniczny na sezon 2012-2013. Właściwie jak co roku, większość nagród trafiła do największych producentów elektroniki na świecie, jak Samsung, LG czy Sony. Planujesz w najbliższym czasie zakup elektroniki? Z pewnością warto zapoznać się ze sprzętami najlepszymi z najlepszych. Dowiedz się jaki jest najlepszy telewizor, odtwarzacz Blu-Ray, kino domowe, głośniki czy telefon komórkowy.

1 / 21

Najlepszy telewizor LCD: Philips 46PFL9707

Obraz
© Materiały prasowe

Uzasadnienie jurorów EISA: "Funkcje modelu 46PFL9707 takie, jak ulepszony filtr Moth Eye dla znacznego obniżenia obicia światła w ekranie i segmentowe podświetlenie pozwalają na osiągnięcie głębokiej czerni i szczytu jasności. Kompensacja ruchu również jest doskonała. Nowe okulary z technologią zapobiegającą migotaniu pozwalają na bardziej komfortowe korzystanie z technologii 3D, bez obawy o nieprzyjemny efekt wywołały innym źródłem światła w pobliżu telewizora. Wszystkiego dopełnia nowy pilot zdalnego sterowania z zintegrowaną klawiaturą QWERTY, dzięki któremu można z łatwością korzystać z funkcjonalności Smart TV.”

2 / 21

Najlepszy telewizor plazmowy: Panasonic Viera TX-P50VT50

Obraz
© Materiały prasowe

W przypadku telewizora Panasonic TX-P50VT50 dziennikarzy stowarzyszenia EISA przekonała niesamowita, głęboka czerń, doskonałe odwzorowanie kolorów i bardzo wysoka wydajność telewizora w obrazach 3D. Doceniono także wbudowaną łączność Wi-Fi, przeglądarkę internetową, dostęp do serwisów społecznościowych, czy też zaawansowane metody kalibracji obrazu.

3 / 21

Najlepszy telewizor 3D: Sony Bravia KDL - 55HX850

Obraz
© Materiały prasowe

Sony Bravia KDL - 55HX850 ogłoszony został najlepszym telewizorem do oglądania obrazów 3D. W tym modelu doceniono bardzo szybki czas reakcji, zdolność do wyświetlania dwóch obrazów jednocześnie i idealnego ich odseparowania. Uznaniem cieszy się także zastosowana technologia optymalizacji obrazu X-Reality PRO.

4 / 21

Najlepszy telewizor Smart TV: LG 55LM960V

Obraz
© Materiały prasowe

Ku naszemu zaskoczeniu najlepszym Smart TV został produkt LG, a nie Samsunga. LG 55LM960V doceniono między innymi za bardzo dużą dostępność aplikacji, ale także prostotę ich obsługi za pomocą pilota Magic Remote (z obsługą poleceń głosowych). Jurorzy docenili także panel Nano Full LED, który zapewnia bardzo dobre poziomy czerni i naturalnie odwzorowuje kolory.

5 / 21

Najlepszy wyświetlacz w telewizorze: LG 55EM970V/975V

Obraz
© Materiały prasowe

Za najlepszy wyświetlacz zastosowany w telewizorach uznano LG 55EM970V/975V. Nic dziwnego, ponieważ jest to zaawansowany telewizor OLED, którego jakość obrazu jest niemal doskonała. Telewizor oferuje niesamowicie głębokie poziomy czerni, świetnie odwzorowuje kolory, a jego kontrast jest niemal nieograniczony.

6 / 21

Najlepszy zestaw kina domowego: Samsung HT-E6750W

Obraz
© Materiały prasowe

Jury EISA doceniło zestaw Samsung HT-E6750W za wykorzystanie autorskiej technologii wzmacniacza hybrydowego, a także za zintegrowanie licznych funkcjonalności zapewniających użytkownikom przyjemność korzystania z domowej rozrywki. Wzmacniacz hybrydowy łączy w sobie zalety lamp próżniowych oraz wzmacniacza klasy D. Jury doceniło również możliwości Smart TV, a także dostępność modułu Wi-Fi

7 / 21

Najlepszy Blu-Ray: Panasonic DMP-BDT500

Obraz
© Materiały prasowe

W ocenie dziennikarzy stowarzyszenia EISA Blu-Ray Panasonic DMP-BDT500 ma po prostu wszystko. Model ten wyposażony jest w zaawansowany procesor obrazu umożliwiający jego kalibrację i dodatkowy procesor audio symulujący pracę aż sześciu różnych lamp.

8 / 21

Najlepszy amplituner kina domowego: Pioneer VSX-922

Obraz
© Materiały prasowe

Już drugi rok z rzędu za najlepszy amplituner kina domowego uznano produkt Pioneera. Model VSX-922 wyróżniono między innymi za zestaw sześciu złącz HDMI z obsługą 3D, czy też specjalny procesor poprawiający jakość obrazu i dźwięku trójwymiarowego. Z uznaniem sędziów spotkała się także obsługa DLNA, AirPlay, a także współpraca ze smartfonami Android.

9 / 21

Najlepszy system stereo: Cambridge Audio Azur 851C

Obraz
© Materiały prasowe

W skład zestawu Cambridge Audio Azur 851C wchodzi odtwarzacz CD oraz wzmacniacz. Ten pierwszy jurorzy uznali za najlepszy odtwarzacz CD dostępny dziś w Europie. Wzmacniacz pochwalono za świetne parametry techniczne, wierne odwzorowywanie dźwięku, wysoką moc, ale także cenę, która jest znacznie bardziej atrakcyjna, niż podobne konstrukcje.

10 / 21

Najlepsza kamera wideo: Canon Legria HF M52

Obraz
© Materiały prasowe

Kamera wideo Canon Legria HF M52 zwyciężyła dzięki temu, że oferuje niezrównaną jakość obrazu, bardzo szybki i dokładny focus, ale także wyśmienicie działającą stabilizację obrazu. Dla stowarzyszenia EISA nie bez znaczenia były także takie funkcje jak łączność Wi-Fi z możliwością łatwego dzielenia się nagraniami i wbudowaną pamięć umożliwiającą zapis trzech godzin materiału wideo w jakości HD.

11 / 21

Najlepszy projektor: Epson EH-T900W / Sony VPL-VW1000ES

Obraz
© Materiały prasowe

Najlepszym projektorem dostępnym w Europie wybrano produkt Epsona: EH-T900W. O jego wyborze zdecydowały takie funkcje jak bezprzewodowa transmisja obrazu Full HD 3D, wysokie mocy lampa E-TORL, czy odświeżanie obrazu na poziomie aż 480 Hz.

Jury wyróżniło też projektor Sony VPL-VW1000ES, nadając mu tytuł najlepszego projektora High-End.

12 / 21

Najlepsze słuchawki: Sennheiser HD 700

Obraz
© Materiały prasowe

Sennheiser HD 700 zyskały uznanie w oczach dziennikarzy EISA dzięki najwyższej jakości dźwięku oraz użyciu przez producenta świetnych materiałów. Doceniono bardzo wysoką wydajność przetworników i wentylowany system magnetyczny. Dźwięk generowany przez słuchawki jest bogaty w szczegóły, o naturalnym, ciepłym brzmieniu.

13 / 21

Najlepszy zestaw głośników: Canton Vento 800.2 System

Obraz
© Materiały prasowe

W skład zwycięskiego zestawu Canton wchodzą kolumny podłogowe Vento 870.2, kolumny surround Vento 802.2 i głośnik centralny Vento 856.2. Zestaw doceniono za jakość dźwięku generowaną za pomocą miedzy innymi ceramicznego głośnika wysokotonowego. Według jurorów głośniki grają żywo, dynamicznie i naturalnie, z pięknym odwzorowaniem detali.

14 / 21

Najlepszy telefon: Samsung Galaxy S III

Obraz

Samsung Galaxy S III zebrał kolejne wyróżnienie do swojej kolekcji. Tym razem uznano go za najlepszy smartfon dostępny w Europie. Sędziom bardzo przypadła do gustu funkcja S-Voice (komendy głosowe wydawane telefonowi) , kontrola telefonu za pomocą gestów, czy utrzymywanie włączonego wyświetlacza tak długo, jak użytkownik patrzy na telefon. EISA doceniła także ogromną moc obliczeniową telefonu, świetny aparat HD i rewelacyjny wyświetlacz AMOLED.

15 / 21

Najlepszy telefon społecznościowy: HTC One S

Obraz

W przypadku tego telefonu stowarzyszenie EISA doceniło przede wszystkim specjalne widgety wbudowane w system Android 4.0.3, które idealnie integrują się z serwisami społecznościowymi, a także pozwalają na prostą, wygodną i szybką komunikację z bliskimi. Sędziowie wzięli także pod uwagę mocny, dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz i dobrej jakości ekran AMOLED.

16 / 21

Telefon z najlepszym aparatem foto: Nokia Pure View

Obraz

Nokia, montując w swoim telefonie sensor optyczny o ogromnej rozdzielczości i świetną optykę Carl Zeiss pozwala jego użytkownikom rejestrować zdjęcia w rozdzielczości aż 7728x5368 pikseli.

17 / 21

Najlepszy aparat: Nikon D800

Obraz

EISA wybrała Nikona D800 najlepszym aparatem w Europie. W przypadku D800 doceniono 36-milionową matrycę, która umożliwia uzyskanie zdjęć w wyjątkowo wysokiej rozdzielczości, bez żadnych kompromisów pod względem dynamiki i szumów nawet przy wysokim ISO. Jurorzy docenili także szybki, 51-punktowy system AF wzięty z profesjonalnego modelu D4 i wizjer, pokrywający 100% kadru.

18 / 21

Najlepszy aparat kompaktowy: Canon Power Shot G1 X

Obraz

G1 X doceniony został między innymi przez to, że jakość robionych przez niego zdjęć w wielu przypadkach może dorównać zdjęciom wykonanym za pomocą lustrzanki. Dzięki zastosowaniu matrycy w formacie pomiędzy APS-C a micro 4/3 Canonowi udało się do minimum zredukować liczbę niepożądanych szumów. Aparat doceniono także za bardzo wydajny procesor obrazu Digic 5, który umożliwia temu kompaktowemu aparatowi zapis plików w formacie RAW.

19 / 21

Najlepsza lustrzanka: Sony SLT-A57

Obraz

Urządzenie łączy nowoczesne rozwiązania, ergonomię i wysoką jakość wykończenia z przystępną ceną. Dzięki technologii półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych w imponującym tempie 12 klatek na sekundę, przy nieprzerwanie działającej automatyce ostrości. W rezultacie aparat ten znakomicie nadaje się do fotografowania szybkich akcji, nawet w dużym zbliżeniu.

Najlepszą, zaawansowaną lustrzanką w Europie został Canon EOS 5D Mark III.

20 / 21

Najlepsza lustrzanka profesjonalna: Nikon D4

Obraz

Za najlepszy aparat przeznaczony dla profesjonalistów EISA uznała nikona D4. Doceniono go za wyjątkową kombinację wysokiej rozdzielczości, szerokiego zakresu dynamiki, bardzo małych szumów nawet przy wysokich wartościach ISO, bardzo szybkiego systemu AF i trybu zdjęć seryjnych.

21 / 21

Najlepszy, zaawansowany aparat systemowy (micro 4/3)

Obraz

W przypadku tego aparatu jurorzy EISA docenili matrycę APS-C o rozdzielczości 20,3 Mpx, która umożliwia wykonywanie zdjęć przy czułości aż 12 800 ISO. Dziennikarzom spodobał się także tryb zdjęć seryjnych fotografujący z prędkością do 8 klatek na sekundę oraz bardzo wydajny tryb inteligentnego fotografowania i-Function. Eksperci wyraźnie podkreślili, że jedną z kluczowych cech aparatu jest wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia przesyłanie zdjęć za pomocą poczty e-mail, a także umieszczanie ich bezpośrednio w serwisach społecznościowych.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)