Egipt. Kamera drona uchwyciła atak F-16 na kryjówkę terrorystów

Egipt. Kamera drona uchwyciła atak F‑16 na kryjówkę terrorystów

Egipt. Kamera drona uchwyciła atak F-16 na kryjówkę terrorystów
Źródło zdjęć: © iStock.com | VanderWolf-Images
28.09.2019 13:14

Egipskie wojsko i policja zabiły co najmniej 118 terrorystów podczas ostatnich nalotów w Północnym i Środkowym Synaju, jak donoszą najnowsze oświadczenia. Jeden z ataków został uchwycony przez kamerę drona na wideo.

Egipskie siły znalazły i zniszczyły w ostatnim czasie 33 kryjówki, 237 urządzeń wybuchowych, 152 pojazdy i 42 motocykle należące do terrorystów. Jeden z takich ataków, przeprowadzony przez samolot F-16 możecie zobaczyć poniżej:

Urzędnicy, którzy poprosili o zachowanie anonimowości, powiedzieli, że w piątek bojownicy zaatakowali punkt kontroli bezpieczeństwa w małym miasteczku Dir el Abd, zabijając lub raniąc żołnierzy. Samoloty bojowe ścigały bojowników i uderzyły w ich pojazdy i motocykle. Według urzędników co najmniej 19 z nich nie żyje.

Terroryzm w Egipcie zebrał krwawe żniwa, które mierzone są w setkach zabitych policjantów, żołnierzy i cywilów. Walka trwa od 2013 roku, od czasu wyparcia wojskowego byłego prezydenta - Mohameda Morsiego. Grupa terrorystyczna z Synaju, lojalna wobec regionalnej grupy Państwa Islamskiego, twierdziła, że jest odpowiedzialna za większość ataków terrorystycznych w Egipcie w ciągu ostatnich kilku lat.

Siły egipskie zabiły setki terrorystów i aresztowały tysiące podejrzanych podczas wojny antyterrorystycznej w kraju ogłoszonej przez prezydenta oraz szefa armii - Abdela Fatalta al-Sisi po obaleniu Morsiego. Obecny prezydent mocno potępia ataki terrorystyczne, oświadczając, że Egipt zatriumfuje w "walce z terroryzmem".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)