EeePC - najlepszy kompan w podróży

EeePC - najlepszy kompan w podróży

28.07.2009 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lekki i niewielki netbook EeePC jest idealnym towarzyszem podróży. Przekonali się o tym uczestnicy wypraw, wyposażeni przez firmę ASUS Polska w model EeePC 1000H.

EeePC, który może pracować na baterii cały dzień, towarzyszy Magdzie i Maćkowi Giergicznym oraz Katarzynie Sajur i Olafowi Jarzemskiemu w podróży dookoła świata. Dodatkowo, jest testowany przez uczestników „Bloga w podróży”, konkursu organizowanego na łamach National Geographic Traveller.

Dostęp do Internetu nawet w najdalszych zakątkach Ziem i długi czas pracy to najważniejsze parametry komputera, na które zwraca uwagę każdy globtroter. EeePC bardzo dobrze przechodzi testy w tych dwóch kategoriach. Jest mały i poręczny a na baterii może działać do 7 godzin.

Obraz
© (fot. Asus)

Magda i Maciek to para z Krakowa, która postanowiła zrealizować swoje największe marzenie. W połowie listopada ubiegłego roku ta dwójka wyruszyła w podróż dookoła świata. Ich trasa przebiega według linii:

  1. Ameryka Środkowa – Gwatemala, Honduras, Nikaragua
  2. Ameryka Południowa – Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna
  3. Nowa Zelandia
  4. Australia
  5. Azja –. Indonezja, Tajlandia, Chiny (Tybet), Nepal, Indie

Magda z Maćkiem odwiedzili już Amerykę Środkową i Południową, Nową Zelandię i Australię. Właśnie są w Azji. Ostatnio zatrzymali się w Indonezji, w wiosce Cemora Lawang, która leży na zboczu krateru Bromo, na wysokości ponad 1.50. m n.p.m. Blog z ich podróży jest dostępny na stronie www.jedziemydookola.pl

Druga para, Kasia i Olaf, wybrała się w podróż dookoła świata na początku marca 200. roku. Kupili bilet tylko w jedną stronę. Chcą przemierzyć w sumie około 40 000 km. Co może zaskakiwać, Kasia i Olaf w podróżach najbardziej cenią sobie powroty do domu. Jak przystało na prawdziwych globtroterów, zdarzyło im się już zmienić swoje plany. Teraz mieli być w Kolumbii ale spotkali kapitana łodzi, który namówił ich na wyprawę do Ekwadoru. O tej historii i o innych przygodach można przeczytać na www.dziennikipodrozy.pl

Obraz
© (fot. Asus)

EeePC sprawdza się w każdej podróży, bliższej i dalszej. Nie trzeba ruszać na koniec świata, żeby przetestować ten sprzęt. Wystarczy wziąć udział w konkursie „Blog w podróży”. Pierwszy etap konkursu NG Traveler i firmy ASUS Polska został już rozstrzygnięty. Najchętniej czytanymi i najwyżej ocenionymi okazały się blogi:

- Bartosza Gardockiego – USA , Meksyk
- Sebastiana Adamczuka – Azja
- Marka Rachonia – Madagaskar
- Macieja Piescha – Europa
- Moniki Marcinkowskiej – Ameryka Środkowa
- Jana Łuszpianki – Półwysep Arabski
- Pauliny Dybowskiej – Chiny
- Katarzyny-Judyty Bolanowskiej – Iran
- Marty Czyż – Republika Zielonego Przylądka
- Tomasza Majerana –. polskie Karpaty i Sudety

  1. laureatów prowadzi swój internetowy dziennik z podróży na EeePC 1000HE. Z powodu dużego zainteresowania konkursem, organizatorzy zdecydowali się na jego druga edycję. Wciąż można dołączyć do grupy osób prowadzących bloga z podróży. Autorzy pięciu najciekawszych blogów otrzymają netbooka ASUS Eee PC 1000HE. Dodatkowo, dla tych, którzy wolą czytać blogi, ASUS także przygotował nagrody. Na najbardziej błyskotliwych komentatorów czekają 3 netbooki i 3. pendrivów. Komentarze będą oceniane trzykrotnie: po 15 lipca, po 15 sierpnia i po zakończeniu konkursu, czyli po 15 września 2009 r. Pod koniec września poznamy także zwycięskie blogi.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)