Edukacja komputerowa już w przedszkolu

Edukacja komputerowa już w przedszkolu

18.12.2008 15:33, aktual.: 18.12.2008 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Edukacja komputerowa w szkole podstawowej nie jest niczym niezwykłym. Jednak w przypadku kilkuletnich przedszkolaków jest to nowość na skalę kraju. W jednym z przedszkoli w Węgorzewie taka nauka odbywa się już w grupach pięcio- i sześciolatków. Wszystko dzięki jednemu z producentów sprzętu komputerowego.

Kilka dni temu przedszkole im. Kubusia Puchatka mieszczące się w Węgorzewie przy ul. Jasnej, w ramach programu Kid Smart otrzymało od firmy IBM dwa stanowiska komputerowe wraz z pełnym oprogramowaniem. Dzięki temu już najmłodsi będą mogli zapoznawać się technologiami informatycznymi oraz poznają nowe sposoby uczenia się.
Zainstalowane na komputerach programy uczą dzieci przede wszystkim logicznego myślenia, liczenia oraz czytania, a także wspomagają procesy koncentracji i kojarzenia. Rozwijają również cierpliwość i zachęcają do pracy w grupach. We wszystkich programach istnieje możliwość wyboru poziomu trudności prezentowanych zadań. Dzięki komunikatom głosowym mogą z nich korzystać również dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)