Edukacja komputerowa już w przedszkolu

Strona głównaEdukacja komputerowa już w przedszkolu
18.12.2008 15:33
Edukacja komputerowa już w przedszkolu

Edukacja komputerowa w szkole podstawowej nie jest niczym niezwykłym. Jednak w przypadku kilkuletnich przedszkolaków jest to nowość na skalę kraju. W jednym z przedszkoli w Węgorzewie taka nauka odbywa się już w grupach pięcio- i sześciolatków. Wszystko dzięki jednemu z producentów sprzętu komputerowego.

Kilka dni temu przedszkole im. Kubusia Puchatka mieszczące się w Węgorzewie przy ul. Jasnej, w ramach programu Kid Smart otrzymało od firmy IBM dwa stanowiska komputerowe wraz z pełnym oprogramowaniem. Dzięki temu już najmłodsi będą mogli zapoznawać się technologiami informatycznymi oraz poznają nowe sposoby uczenia się.
Zainstalowane na komputerach programy uczą dzieci przede wszystkim logicznego myślenia, liczenia oraz czytania, a także wspomagają procesy koncentracji i kojarzenia. Rozwijają również cierpliwość i zachęcają do pracy w grupach. We wszystkich programach istnieje możliwość wyboru poziomu trudności prezentowanych zadań. Dzięki komunikatom głosowym mogą z nich korzystać również dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)