EDGE Evolution - 1Mb/s dla każdego

EDGE Evolution - 1Mb/s dla każdego

EDGE Evolution - 1Mb/s dla każdego
Źródło zdjęć: © Ericsson
26.11.2009 01:07, aktualizacja: 26.11.2009 12:43

4 miliardy użytkowników telefonii GSM, stanowią potencjalny rynek dla EDGE Evolution, rozwiązania które zwiększa szybkość przesyłania danych w sieciach 2G o nawet 300%. Większa szybkość i ogólna efektywność przesyłania danych umożliwi zwiększenie i uzupełnienie zasięgu technologii 3G przy wykorzystaniu istniejących sieci GSM.

EDGE Evolution zwiększa szybkość przesyłania danych do 1Mb/s, redukuje opóźnienia do poziomu poniżej 80 ms oraz podwaja przepustowość i wydajność spektrum. Nowa technologia w sposób odczuwalny poprawia wydajność wszystkich usług, takich jak przeglądanie Internetu, strumieniowe transmisje wideo, pobieranie plików muzycznych oraz usługi interaktywne i konwersacyjne.

Rozwiązania Ericsson EDGE i EDGE Evolution wprowadzają funkcje szerokopasmowej sieci mobilnej do sieci GSM, znacznie zwiększając ich przepustowość i szybkość przesyłania danych. Ma to miejsce poprzez modernizację sprzętu opartą wyłącznie na oprogramowaniu, która jest szybkim i łatwym sposobem udostępnienia mobilnych usług szerokopasmowych na masowym rynku.

Sieci GSM o zwiększonej przepustowości i wydajności uzupełniają sieci WCDMA/HSPA i LTE, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na mobilną komunikację szerokopasmową. Pierwszym krokiem w kierunku pełnego wdrożenia technologii EDGE Evolution jest wprowadzenie funkcji podwójnego operatora na łączach podrzędnych (downlink) oraz funkcji zmniejszania opóźnień zdefiniowanych w standardzie 3GPP Release 7.

Ericsson jest największym na świecie dostawcą sieci EDGE. Obsługuje ponad 60% spośród 443 takich sieci wprowadzonych do komercyjnego użytku (wg danych GSA z lipca 2009 r.).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)