E-sport w telewizji 24/7. W przyszłym roku rusza nowy kanał

E‑sport w telewizji 24/7. W przyszłym roku rusza nowy kanał

E-sport w telewizji 24/7. W przyszłym roku rusza nowy kanał
Źródło zdjęć: © www.esptv.pl
Bolesław Breczko
24.11.2016 16:32, aktualizacja: 24.11.2016 16:55

Już na początku 2017 roku wystartuje kanał w całości poświęcony rozgrywkom e-sportowym. Czy ten eksperyment się uda?

Kilka polskich stacji próbowało już wprowadzić na swoją antenę e-sport, okazało się jednak, że nie jest to takie łatwe. Chociaż e-sport ma miliony fanów, to chętniej oglądają oni rozgrywki w internecie niż w telewizji. Dlatego tym większym zaskoczeniem jest wiadomość o mającej się pojawić w przyszłym roku telewizji E-SPORT w całości poświęconej elektronicznym rozgrywkom.

Jak ogłaszają w oficjalnym komunikacie producenci nowego kanału_ „Głównym punktem ramówki E-SPORT będą rozgrywki e-sportowe oraz relacje z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Pozostały czas antenowy mają wypełniać programy rozrywkowe, dokumentalne czy talk-show. W ten sposób telewizja chce dotrzeć do jeszcze szerszej grupy odbiorców niż ta, która aktualnie ogląda takie rozgrywki w internecie.”_

Chociaż nie można zaprzeczyć, że e-sport w Polsce zyskuje coraz więcej fanów (o czym mogą świadczyć finały Intel Extreme Masters, rozgrywane w katowickim Spodku, które przyciągają setki tysięcy fanów zarówno w samym Spodku, jak i w polskim internecie), to wątpliwe jest, że nagle sprzed komputera przesiądą się oni przed telewizor. W końcu dostęp do ulubionych rozgrywek jest tak samo łatwy w internecie jak byłyby w telewizji (jeśli nie jeszcze łatwiejszy). Z kolei plan, aby e-sportem zainteresować osoby niegrające, jest według mnie niewykonalny. Sam, będąc graczem, nie interesuję się rozgrywkami w gry, w które nie gram, tym bardziej nie wyobrażam sobie, żeby e-sport mógł zainteresować zupełnie przypadkową osobę.

Jako fan gier i e-sportu kibicuję nowej telewizji i życzę jej samych sukcesów, ale do samego pomysłu, na razie podchodzę bardzo sceptycznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)