E‑commerce lokalnie. Jak to działa?

Portale zrzeszające lokalną społeczność przeżywają od jakiegoś czasu swoisty renesans. Ilość grup typu sprzedam/kupię w social mediach wyraźnie wskazuje na to, że gdy szukamy konkretnej rzeczy używanej, jesteśmy bardziej zainteresowani zakupem od osoby będącej blisko nas, niż na przykład od sklepu z drugiego końca Polski. Na takie zachowanie ma wpływ wiele czynników, a także wiele korzyści, jakie niesie ze sobą korzystanie z lokalnych serwisów. Od teraz mamy w Polsce dostępną nową, dużą platformę, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Nadszedł czas Allegro Lokalnie.

E-commerce lokalnie. Jak to działa?
Źródło zdjęć: © materiały własne

Sklep online może być blisko ciebie

Chociaż pojęcie e-commerce kojarzy nam się głównie z wygodą kupowania towarów ze sklepu położonego w zupełnie innej części kraju czy wręcz świata, nie jest to jedyna możliwość. W rzeczywistości nasz dostawca może być bardzo blisko nas, czasem wręcz dosłownie po drugiej stronie ulicy, a pomimo tego może udostępniać klientom takim jak my wygodne rozwiązania związane z zakupami przez internet. Często nie musi to być nawet firma, a jedynie zwykła osoba, która pozbywa się niepotrzebnych już dla niej rzeczy, które jednak nadal mogą się komuś przydać. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, począwszy od tego, że towar jesteśmy w stanie bardzo sprawnie odebrać do rąk własnych, przez co oszczędzamy na wysyłce. Obecnie w Polsce funkcjonuje kilka portali, których celem było zorganizowanie lokalnej społeczności, a teraz dołącza do nich kolejny, jeszcze wygodniejszy i bardziej innowacyjny.

Nowy serwis już w Polsce

Allegro Lokalnie jest już dostępne zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Dzięki temu serwisowi każdy z nas może dotrzeć do osób w swojej najbliższej okolicy, jeżeli chcemy sprzedać jakąś rzecz szybko i w wygodny dla obu stron sposób. W przeciwieństwie do klasycznej odsłony Allegro wersja Lokalnie skupia się nie na firmach, a na osobach prywatnych wystawiających swoje rzeczy na sprzedaż. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania szybkiego kontaktu ze sprzedającym, umówienia się na odbiór osobisty itp. Największym atutem strony jest to, że ogłoszenia możemy wystawiać zupełnie za darmo, a nasze elektroniczne płatności za kupowane rzeczy są odpowiednio zabezpieczone. Możemy jednak zupełnie zrezygnować z zakupu online sensu stricte, a rozliczyć się z drugą stroną w gotówce, przy odbiorze towaru.

Korzyści z korzystania z lokalnych portali

Korzystanie z lokalnego e-commerce ma wiele zalet. Do największej z nich zaliczamy tempo transakcji - jeżeli obie strony mieszkają blisko siebie, możemy nabyć interesujący nas przedmiot jeszcze tego samego dnia, gdy wyślemy pierwszą wiadomość do sprzedającego. Innym istotnym aspektem, na który zwracamy uwagę absolutnie zawsze, gdy kupujemy przez internet, jest koszt wysyłki. W przypadku, gdy mamy możliwość umówić się na odbiór osobisty jest on całkowicie pomijalny, co podbija atrakcyjność upatrzonego przez nas ogłoszenia. Dodatkowo w przypadku rzeczy używanych kontakt ze sprzedającym jest dużo lepszym pomysłem, ponieważ możemy sami sprawdzić, w jakim stanie jest interesujący nas przedmiot, zanim za niego zapłacimy. Podobnego doświadczenia raczej nie możemy oczekiwać w przypadku, gdy kupujemy coś z miejsca znacznie od nas oddalonego.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Komentarze (1)