Dzwoń za darmo... z Facebooka

Dzwoń za darmo... z Facebooka

24.08.2011 12:37, aktual.: 27.08.2011 02:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

easyCALL udostępniło aplikację PalPhone, pozwalającą wykonywać darmowe połączenia między użytkownikami oraz na telefony stacjonarne w całej Polsce. Możliwe jest też wygodne wysyłanie smsów do wszystkich sieci.

Aplikacja PalPhone, z której mogą skorzystać użytkownicy serwisu Facebook, umożliwia wykonywanie darmowych połączeń telefonicznych. Aby jej używać potrzebne jest jedynie konto na najpopularniejszym portalu społecznościowym oraz mikrofon i słuchawki –. nie ma potrzeby instalowania żadnego oprogramowania. Aplikacja dostępna jest pod adresem www.facebook.com/mypalphone. Usługa powstała przy technicznym wsparciu firmy TouK, a rozmowy, bez potrzeby uiszczania jakichkolwiek opłat, możliwe są obecnie na wszystkie telefony stacjonarne w Polsce oraz między użytkownikami facebooka. W przyszłości zasięg usługi ma objąć także inne kraje, takie jak USA, Anglia, Francja czy Niemcy.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Aplikacja umożliwia też wysyłanie darmowych smsów. Zaletą jest wygodny interfejs: po wprowadzeniu numeru telefonu (lub wybraniu go z listy kontaktów) i wpisaniu wiadomości, wystarczy wcisnąć przycisk ‘wyślij’. – nie trzeba wypełniać żadnych dodatkowych pól. Odbiorca otrzyma sms opatrzony jedynie nazwą aplikacji – pod wiadomością nie będzie znajdować się reklama. Jeśli zdecyduje się odpisać na sms, użytkownik będzie mógł odczytać odpowiedź w aplikacji.

Obecnie jedynym ograniczeniem usługi jest limit długości rozmowy na telefony stacjonarne (wynosi trzy minuty). Jest to zabezpieczenie przed ewentualnymi nadużyciami. W wypadku wykorzystania limitu, wystarczy ponowić połączenie. W przyszłości, gdy wprowadzone zostaną opłaty za połączenia z telefonami komórkowymi, dowolna wpłata na konto zniesie ten limit, ale same połączenia nadal pozostaną darmowe.

Obraz

Zeskanuj kod QR i pobierz najlepszą aplikację o nowych technologiach na swój telefon z Androidem! Tech.Wp.pl zawsze w twoim telefonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)