Dzwoń z nadgarstka. Nowoczesne smartwatche w dobrej cenie

Dzwoń z nadgarstka. Nowoczesne smartwatche w dobrej cenie
Źródło zdjęć: © pixabay.com

08.05.2020 15:04, aktual.: 11.05.2020 13:26

Elektroniczne zegarki mają wielu sympatyków, którzy nie wyobrażają sobie bez nich życia. Nowoczesne modele wyposażono w wiele interesujących rozwiązań, które sprawią, że obsługiwanie smartfona stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Aby w pełni wykorzystać możliwości smartwatcha, trzeba go sparować z telefonem za pośrednictwem sieci Bluetooth. Dopiero wtedy będziesz w stanie rozwinąć pełnię możliwości sprzętu.

Dzwoń z nadgarstka

Podstawową funkcją każdego smartwatcha jest odbieranie powiadomień bezpośrednio z telefonu. Szybkie przeglądanie maili czy wiadomości podczas ważnego spotkania, sprawdzanie kto dzwoni bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni, a w razie potrzeby odbieranie połączeń w zatłoczonym miejscu – nawet tańsze modele poradzą sobie z tym zadaniem. Modele wyposażone w kartę SIM mogą funkcjonować nawet bez smartfona. Wystarczy włożyć kartę i można dzwonić i odbierać połączenia z poziomu smartwatcha.

Oczywiście elektroniczny zegarek przyda się również do innych czynności. Praktyczne modele z wbudowanym modułem GPS pozwolą na zainstalowanie pieszej nawigacji, która może się przydać na przykład podczas pieszych wędrówek po bezdrożach lub w obcym mieście. Dodatkowo zegarek z funkcją NFC pozwoli na dokonywanie błyskawicznych płatności zbliżeniowych przy pomocy zegarka. Takie rozwiązanie jest nie tylko szybkie, ale również bezpieczne.

Dla sportowców

Smartwatch pozwala również na wiele więcej. Z jego pomocą możesz zdalnie sterować aplikacją do odtwarzania muzyki, liczyć kroki, które wykonujesz w ciągu dnia, a nawet monitorować swoje wysiłki w różnych rodzajach aktywności. Smartwatche i opaski sportowe na bieżąco mierzą tętno, pokonany dystans, a także wydajność ćwiczeń.

Przy wyborze smartwatcha sportowego, warto postawić na wytrzymałość. Część zegarków jest odpowiednio zabezpieczona przed zalaniem, można więc zabierać je ze sobą na basen. To przydatne rozwiązanie jeśli chcesz monitorować swoją aktywność, a nie masz możliwości zabrania ze sobą komórki.

Na dobry sen

Funkcja monitorowania snu to dobre rozwiązanie dla osób, które ciągle narzekają na zmęczenie. Czujnik wykrywający ruchy nadgarstka określa w jakich godzinach użytkownik śpi, kiedy następują fazy głębokiego i płytkiego snu, a także kiedy następuje dogodny moment na obudzenie. Czasem wystarczy kilkanaście minut, by obudzić się o wiele bardziej wypoczętym.

Dla rodziców i dzieci

Smartwatch to idealny prezent dla dziecka. Dzięki niemu dziecko uczy się obsługi zegarka, a jednocześnie rodzic może być spokojny o bezpieczeństwo malucha. Prostota obsługi, kilka przydatnych narzędzi takich jak budzik czy stoper, ale również funkcja alarmu przy zdejmowaniu sprzętu z nadgarstka czy wytyczenie "wirtualnej piaskownicy" pozwoli monitorować, czy dziecko bawi się bezpiecznie bez konieczności ciągłego nadzorowania.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)