Dźwiękowa rewolucja od Bose - mini sprzęt, maxi możliwości

Dźwiękowa rewolucja od Bose - mini sprzęt, maxi możliwości

Dźwiękowa rewolucja od Bose - mini sprzęt, maxi możliwości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2013 11:56, aktualizacja: 05.06.2013 13:05

Bose wprowadza dziś na rynek pierwsze douszne słuchawki z aktywną redukcją hałasu QuietComfort 20 oraz głośnik SoundLink Mini Bluetooth. Mieliśmy okazję jako jedni z pierwszych na świecie posłuchać jak grają nowe produkty Bose i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.

Słuchawki Bose QuietComfort 20

Nowe słuchawki QuietComfort 2. to pierwsze douszne słuchawki Bose redukujące hałas. W urządzeniu zastosowano bardzo rozwiązania w zakresie redukcji hałasu, jakości dźwięku i komfortowego dopasowania. Użytkownik ma do wyboru dwa sposoby słuchania muzyki – z pełnym tłumieniem dźwięków zewnętrznych lub utrzymywania kontaktu z otoczeniem. Słuchawki mieszczą się w kieszeni, ważą niewiele ponad 40 gramów, a jakość dźwięku dorównuje możliwościom większych słuchawek nausznych.

Inżynierowie firmy Bose w każdej słuchawce umieścili dwa, niewielkie mikrofony: jeden z nich mierzy dźwięk napływający z zewnątrz, a drugi - dźwięk wewnątrz słuchawki. Wyniki pomiarów są przesyłane do cyfrowego, elektronicznego chipu, umieszczonego w module sterowania w przewodzie słuchawkowym. Cyfrowy, elektroniczny chip –rozwiązanie stosowane wyłącznie przez Bose –. w ciągu ułamka milisekundy wylicza równoważny, przeciwstawny sygnał redukujący hałas. Redukcja hałasu jest tak radykalna, że aby uwierzyć, trzeba posłuchać efektu. Zrobiliśmy to w naprawdę ekstremalnych warunkach. W odpowiednio wygłuszonym pomieszczeniu słuchaliśmy cicho muzyki przez słuchawki. Przez rozstawione dookoła potężne głośniki emitowany był dźwięk ulicznego zgiełku, młota pneumatycznego etc. Jedyne po czym można było poczuć istnienie hałasu obok nas, to nacisk ciśnienia akustycznego na nasze ciała. Do naszych uszu nie przedostawało się praktycznie nic, co mogłoby zakłócić spokojny odbiór muzyki.

Porty wykorzystywane w ramach technologii TriPort rozszerzają efektywną przestrzeń akustyczną słuchawki, co umożliwia odtwarzanie głębokich dźwięków oraz realistycznych wokali i instrumentów. Aktywna korekcja dostosowuje częstotliwość, dzięki czemu dźwięki brzmią mocniej i bardziej naturalnie. Uzyskane w ten sposób lepsze brzmienie jest pełne, bogate i głębokie, bez sztucznych wzmocnień ani zniekształceń.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowo wyprofilowane, nowatorskie końcówki StayHear+ w kształcie stożka dopasowują się do kształtu kanału słuchowego, pasywnie blokując dopływ dźwięków z zewnątrz, a udoskonalona obudowa akustyczna aktywnie pogłębia redukcję hałasu.

Słuchawek QC2. można używać na dwa różne sposoby. Użytkownik ma wybór czy chce całkowicie odciąć się od otoczenia i cieszyć się jedynie swoją muzyką, lub też po naciśnięciu przycisku na złączu Y przewodu słuchawkowego przejść w tryb Aware, który podczas dalszego słuchania muzyki, działa selekcyjnie redukując hałas o niskich częstotliwościach, jednocześnie pozwalając by do ucha docierały inne dźwięki z otoczenia: sygnał klaksonu, rozmowa przyjaciół, kroki przechodnia lub treść komunikatów w pociągu lub na lotnisku.

Akumulator zapewnia około 1. godzin odtwarzania; po wyczerpaniu baterii lub odłączeniu zasilania, muzyka może brzmieć dalej, jednak już bez aktywnej funkcji redukcji hałasu.

Słuchawki Bose QuietComfort 2. posiadają zintegrowany mikrofon i pilot umożliwiający odbiór połączeń. Są dostępne w dwóch różnych wariantach: dla urządzeń iOS oraz dla pozostałych.

Ta przyjemność nie jest jednak tania. Za słuchawki trzeba będzie zapłacić *1300 zł. *

SoundLink Mini: przenośny głośnik Bluetooth

Głośnik SoundLink Mini to nowe urządzenie z rodziny Bose SoundLink. Mieści się w dłoni i łączy się bezprzewodowo z urządzeniami przenośnymi za pomocą technologii Bluetooth. Waży niecałe 4. gramów, nie więcej niż standardowy tablet, a przybliżone wymiary 5 x 18 x 5,8 cm stanowią odpowiednio 30% wymiarów i 50% masy oryginalnego głośnika SoundLink Mobile. Trwała i wytrzymała obudowa z anodowanego aluminium jest odporna na zadrapania i plamy od palców.

To co zrobiło na nas największe wrażenie, to jakość i moc dźwięku który wydobywa się z tak niewielkiej konstrukcji. Przede wszystkim pasmo przenoszenia –. jest bardzo szerokie, w wyraźnie zaznaczonym, mocnym i głębokim basem. Konkurencyjne głośniki o podobnych rozmiarach emitują basy, które nawet ciężko nazwać tonami niskimi. Bose Mini, dzięki zaawansowanej konstrukcji reprodukuje naprawdę mocny bas, który można poczuć – genialne. Drugą rzeczą jest moc głośnika. O ile SoundLink Mobile mógł nagłośnić niewielką imprezę, tak wersja mini spokojnie nagłośni niewielki pokój.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W głośniku SoundLink Mini zastosowano dwa nowe pasywne radiatory z opatentowaną technologią do odtwarzania głębszych niskich tonów. Zastosowane po raz pierwszy nowe przetworniki Bose wprawiają w ruch dwa razy więcej powietrza niż tradycyjne przetworniki tej samej wielkości, generując wyraziste dźwięki w średnim i wysokim zakresie częstotliwości. Cyfrowa technologia przetwarzania sygnału optymalizuje efekt audio dzięki tonalnie wyważonemu brzmieniu na wszystkich poziomach głośności.

Głośnik SoundLink Mini obsługuje technologię Bluetooth A2DP oraz jest wyposażony w antenę o wysokiej czułości, zapewniającą stabilne połączenie bezprzewodowe. Odtwarzanie muzyki i parowanie urządzenia jest bardzo proste - aby połączyć głośnik z urządzeniem bezprzewodowym, wystarczy wcisnąć jeden przycisk na panelu głównym. Dodatkowo, urządzenie przechowuje w pamięci do 6 urządzeń Bluetooth, wystarczy tylko raz sparować głośnik z urządzeniem.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Głośnik SoundLink Mini jest dostępny w zestawie z podstawką ładującą, a akumulator litowo-jonowy, zapewnia do 7 godzin pracy. Dodatkowe akcesoria to miękki pokrowiec w kolorze pomarańczowym, zielonym i niebieskim oraz torba zabezpieczająca urządzenie podczas podróży.

Cena: 895 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)