Dzisiaj wydamy w Internecie najwięcej pieniędzy

Dzisiaj wydamy w Internecie najwięcej pieniędzy

Dzisiaj wydamy w Internecie najwięcej pieniędzy
30.11.2009 14:38

Organizacja Visa Europe przewiduje, że dzisiejszy poniedziałek, 30 listopada, będzie dniem największych w historii zakupów internetowych – dzięki aktywności konsumentów dokonujących przedświątecznych zakupów prezentów i innych artykułów. Oczekuje się, że użytkownicy kart Visa w Europie wydadzą dziś równowartość ponad 318 mln euro (wzrost o 13% w skali rocznej), z czego dwie trzecie będzie opłacone kartami debetowymi.

W ciągu ostatnich dwóch lat dniem największych zakupów w sieci był niezmiennie poniedziałek najbliższy początkowi grudnia, który w tym roku przypada właśnie dziś, 3. listopada. W zeszłym roku był to 1 grudnia – wartość zakupów internetowych z użyciem kart Visa w całej Europie przekroczyła wówczas poziom 280 mln euro. W tym roku taka wielkość została osiągnięta już 2 listopada, dowodząc stałego wzrostu wartości transakcji on-line z użyciem kart . Ponieważ obecnie jedno euro z każdych dziewięciu wydanych w Europie przez konsumentów jest realizowane w postaci płatności kartami Visa, dane zacytowane powyżej mogą być traktowane jako jeden z bardziej wiarygodnych wskaźników aktualnych trendów w wydatkach konsumpcyjnych.

Organizacja szacuje, że liczba transakcji internetowych w dn. 3. listopada br. wyniesie ok. 4,5 mln, przy czym okresem szczytowym będzie czas przerwy na lunch. Drugi szczyt spodziewany jest ok. godz. 19. W ciągu całego dzisiejszego dnia średnia wartość transakcji w sieci z użyciem kart Visa dokonywanych w czasie jednej minuty osiągnie szacunkowy poziom 220 tys. euro.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

W tradycyjnych sieciach handlowych, dniem największych zakupów jest zazwyczaj piątek lub sobota bezpośrednio poprzedzające święta Bożego Narodzenia –. lecz w roku bieżącym, kiedy Boże Narodzenie przypada właśnie w piątek, dniem tym będzie, według przewidywań środa 23 grudnia.

Dr Steve Perry, dyrektor ds. handlowych Visa Europe, powiedział: „W ciągu mijającego roku obserwowaliśmy stały trend wzrostu wartości płatności internetowych z użyciem kart Visa – i to pomimo trwającej recesji – tak, że zeszłoroczny rekord jednodniowej sprzedaży został pobity już 2 listopada 2009 r. Obserwujemy stały wzrost poziomu zaufania wśród konsumentów dokonujących zakupów internetowych, doceniających bezpieczeństwo i wygodę jakie zapewniają karty Visa”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)