Dziś jest dzień bez telefonu komórkowego

Dziś jest dzień bez telefonu komórkowego
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

15.07.2009 12:22, aktual.: 15.07.2009 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy potrafisz żyć bez telefonu komórkowego? W czasach, kiedy wymiana informacji staje się coraz szybsza, kiedy codziennie wykonujemy od kilku do kilkudziesięciu rozmów, kiedy za pomocą telefonu komórkowego wykonujemy zdjęcia, kręcimy filmy i wysyłamy je znajomym urządzenie to stało się niezbędnym narzędziem obecnym w prawie każdym aspekcie naszego życia. Dziś jest "dzień bez telefonu komórkowego" - czy możemy sobie na taki dzień pozwolić?

Psychologowie coraz częściej ostrzegają przed uzależnieniem od telefonu komórkowego. Wiele osób czuje się nieswojo, jeśli zapomną zabrać telefon z domu. Nie jest istotnie czy czekamy na ważną rozmowę - zapominając o telefonie lub wyłączając go wiele osób ma wrażenie, że właśnie w tym momencie taka rozmowa ich ominie.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Akcja wyłączania telefonów komórkowych 1. lipca została zainicjowana kilka lat temu przez internautów. W zeszłym roku ten dzień wypadł w niedzielę, dzisiaj mamy dzień powszedni, w związku z czym wyłączenie aparatu może być dla wielu osób niemożliwe. Nawet, jeśli nie możemy wyłączyć telefonu, być może warto chwilę zastanowić się nad tym, jak bardzo staliśmy się uzależnieni od tych wynalazków telekomunikacyjnych.

A czy Ty możesz sobie pozwolić na wyłączenie telefonu? Podziel się z nami swoją opinią na ten temat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (46)
Zobacz także