Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu
Źródło zdjęć: © SafeInternet
12.02.2008 11:30, aktualizacja: 12.02.2008 12:17

12 lutego już po raz czwarty obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Zadaniem tej inicjatywy jest propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie ( jest ona elementem unijnego projektu Safe Internet ). Osoby, które zechcą się zaangażować w obchody DBI, mogą liczyć na wiele atrakcji - np. konkursy dla szkół ( z nagrodami, rzecz jasna ) oraz kursy e-learningowe online.

Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest w Polsce przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK. Głównym Partnerem imprezy jest Fundacja Grupy TP.

Organizatorzy DBI zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy, a także prywatne osoby do organizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Inicjatorzy takich działań mogą liczyć na nagrody - _ "Lokalni organizatorzy, którzy do końca marca przyślą sprawozdania ze swoich inicjatyw mają szanse wygrać nagrody finansowe ufundowane przez Głównego Partnera DBI 2008 - Fundację Grupy TP. Dodatkowo organizatorzy DBI oraz firma Arcabit ufundowali nagrody rzeczowe, których zwycięzcy zostaną tradycyjnie już wylosowani spośród nadesłanych prac" _ - mówi Anna Rywczynska, koordynator projektu Saferinternet.pl w NASK.

Dla osób, które zechcą zaangażować się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, przygotowano szereg atrakcji - m.in. lokalne inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów, konkursy z nagrodami dla szkół, czy kursy e-learningowe dla szkół podstawowych. Elementem DBI jest także kampania STOP cyberprzemocy, poradnik dla dzieci i rodziców o bezpieczeństwie ( przygotowany przez UPC we współpracy z europejską siecią na rzecz bezpiecznego Internetu INSAFE ) czy prowadzony przez wolontariuszy program edukacyjny Fundacji Grupy TP na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Więcej informacji o Dniu Bezpiecznego Internetu ( w tym m.in. spis związanych z obchodami wydarzeń i inicjatyw ) znaleźć można na stronie www.dzienbezpiecznegointernetu.pl - http://www.dzienbezpiecznegointernetu.pl.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)