Dwuformatowe "pecety" od HP

Dwuformatowe "pecety" od HP

14.09.2007 15:00

Przedstawiciele koncernu HP zapowiedzieli, że już w październiku w ofercie firmy pojawią się komputery PC wyposażone w hybrydowe napędy optyczne, zapisujące zarówno nośniki HD DVD, jak i Blu-ray - informuje magazyn Digitimes.com.

Fakt, iż HP zamierza zaoferować "pecety" obsługujące dwa konkurencyjne standardy, nie jest specjalnym zaskoczeniem. Co prawda amerykański koncern początkowo wspierał wyłącznie standard Blu-ray, ale dwa lata temu jego władze podjęły decyzję, że urządzenia HP będą wyposażone także w obsługę HD DVD. Firma będzie za to chyba jednym z pierwszych dużych producentów komputerów, który będzie masowo montował w swoich produktach rozwiązania hybrydowe.

Takie maszyny w pierwszej kolejności dostępne będą na rynku amerykańskim i europejskim - będzie je można kupić już na początku października. Dokładnej specyfikacji komputerów oraz ich cen na razie nie podano. Nie wiadomo też na razie, kto będzie produkował dla HP dwuformatowe nagrywarki Blu-ray/HD DVD ( analitycy spekulują, że może to być np. Lite-On ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)