Dwie sieci będą nadawać telewizję trójwymiarową

Dwie sieci będą nadawać telewizję trójwymiarową

Dwie sieci będą nadawać telewizję trójwymiarową
Źródło zdjęć: © IDG.pl
07.01.2010 16:03

Dwie amerykańskie sieci poinformowały w środę o zamiarze rozpoczęcia w najbliższej przyszłości regularnego nadawania telewizji trójwymiarowej. Decyzję te ogłoszono w dniu otwarcia w Las Vegas kolejnej dorocznej wystawy konsumpcyjnych wyrobów elektronicznych - największej tego rodzaju imprezy w Ameryce Północnej. Pionierami na rynku telewizji trójwymiarowej zamierzają stać się: sportowy kanał ESPN i popularno-naukowy Discovery

ESPN zamierza rozpocząć nadawanie telewizji trójwymiarowej już w tym roku. Według kierownictwa sieci, pierwszą taką transmisję spółka zamierza zorganizować 1. czerwca br z otwarcia piłkarskich mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA. W sumie w okresie próbnych emisji do czerwca 2011 roku ESPN - należący do spółki Walt Disney - zamierza zorganizować transmisje telewizji trójwymiarowej z co najmniej 85 różnych zawodów sportowych, w tym meczów w koszykówce i futbolu amerykańskim.

Obraz
© (fot. Hi-Fi Choice & Home Cinema)

Z kolei Discovery poinformowało, że nadawanie przez sieć telewizji trójwymiarowej rozpocznie się w przyszłym roku. Jednakże, w odróżnieniu od ESPN, programy będą emitowane przez całą dobę. Kanał zamierza prezentować m.in. programy przyrodnicze, historyczne, o badaniach kosmosu, a także filmy fabularne i audycje dla dzieci. W dziedzinie telewizji trójwymiarowej Discovery połączy siły m.in. z korporacją Sony.

Do oglądania telewizji trójwymiarowej potrzebny będzie telewizor, mogący odbierać odpowiedni sygnał, a także specjalne okulary. Na razie nie jest jasne czy telewizja trójwymiarowa będzie bezpłatna dla abonentów TV kablowej. Same kanały telewizyjne będą musiały ponieść dodatkowe wydatki, by zapewnić obecność, np. na zawodach sportowych, drugiej grupy kamerzystów.

Sieć ESPN twierdzi, że przygotowuje "trójwymiarowe tsunami" w branży telewizyjnej USA.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)