Dwie nowe serie drukarek laserowych Samsung

Dwie nowe serie drukarek laserowych Samsung

Dwie nowe serie drukarek laserowych Samsung
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.01.2014 12:43, aktualizacja: 22.01.2014 13:16

Samsung wprowadził na polski rynek dwie nowe serie drukarek wyposażone w łączność NFC, które umożliwiająbezprzewodowe, zbliżeniowe drukowanie z urządzeń przenośnych takich jak smartfony czy tablety. Dostępne są laserowe, monochromatyczne drukarki jednofunkcyjne serii M2022 oraz monochromatyczne drukarki wielofunkcyjne serii M2070 (drukowanie / kopiowanie / skanowanie / faksowanie).

Dzięki technologii NFC (Near Field Communication), wystarczy zbliżenie telefonu do drukarki i jedno dotknięcie ekranu, aby wydrukować znajdujący się na nim dokument lub (w przypadku urządzenia wielofunkcyjnego serii M2070. rozpocząć skanowanie czy przesłać faks. Usługa Google Cloud Print umożliwia z kolei zdalne drukowanie z dowolnego miejsca na świecie, w którym znajduje się smartfon, tablet czy komputer wyposażony w dostęp do Internetu. Z drukarką można się połączyć również poprzez WiFi Direct.

Innym rozwiązaniem zapewniającym intuicyjną obsługę drukarek serii M202. i M2070 jest przycisk Eco, włączający funkcję oszczędzania tonera, papieru i energii. Tryb ten umożliwia drukowanie kilku stron na jednym arkuszu, drukowanie w skali szarości oraz pomijanie pustych stron. Drukarka M2070FW wyposażona jest dodatkowo w funkcje usprawniające przepływ pracy. Dostępne są opcje takie jak kopiowanie dowodów tożsamości i wielokrotne kopiowanie jednego obrazu na stronie czy wysyłanie zeskanowanych dokumentów na konto e-mail. Posiada ona także oprogramowanie Easy Document Creator, umożliwiające tworzenie zeskanowanych dokumentów w kilku równych formatach i ułatwiające udostępnianie ich innym użytkownikom – za pośrednictwem e-maila, faksu lub serwisów społecznościowych.

288760113660246163
© (fot. Materiały prasowe)

Oba urządzenia są wyposażone w procesor 60. MHz i pamięć 128 MB, dzięki czemu drukują do 20 stron na minutę. Technologia ReCP (Rendering Engine for Clean Page) opracowana przez firmę Samsung ma dodatkowo poprawiać ogólną jakość wydruku, zaś sterownik Easy Eco pozwala ograniczyć zużycie tonera do 20%.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)