Dwa routery i karta sieciowa w standardzie 802.11ac

Dwa routery i karta sieciowa w standardzie 802.11ac

Dwa routery i karta sieciowa w standardzie 802.11ac
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.06.2014 13:49, aktualizacja: 12.06.2014 14:44

W ofercie TP-Link znajdziemy trzy nowe urządzenia zgodne z najnowszym standardem transmisji bezprzewodowej 802.11ac - router z wbudowanym modem ADSL2+ Archer D7, router Archer C2 oraz dwupasmową kartę bezprzewodową Archer T4U, wykorzystującą interfejs USB 3.0.

Spośród nowo zaprezentowanych produktów uwagę należy zwrócić na model Archer D7. który wyróżnia się szeroką funkcjonalnością. Urządzenie wyposażone jest m.in. w wbudowany modem ADSL2+, dwa moduły radiowe pracujące w zakresie 2,4 oraz 5 GHz, cztery gigabitowe porty LAN, trzy dwupasmowe anteny o wysokim uzysku oraz dwa porty USB. Taka konfiguracja, w połączeniu z wsparciem dla standardu 802.11ac, umożliwia zestawienie szybkiej sieci bezprzewodowej umożliwiającej przesyłanie danych z sumaryczną prędkością do 1750 Mb/s.

Router wyposażony jest w uniwersalny port LAN/WAN, co pozwala użytkownikom na korzystanie z różnorodnych łącz internetowych, takich jak łącza ADSL, modem kablowy lub modem światłowodowy. Dodatkowym atutem D7 są dwa porty USB 2.0. za pomocą których udostępnimy w sieci drukarkę i zasoby zapisane na zewnętrznej pamięci masowej. Archer D7 oferuje także dostęp do wielu przydatnych funkcji i opcji, w tym automatycznego wykrywania prawidłowego typu połączenia, tworzenia sieci bezprzewodowej dla gości, serwera FTP oraz serwera druku. Urządzenie jest również zgodne z najnowszym protokołem IPv6.

Cena: 600 zł.

Kolejna propozycja TP-LINK to Archer C2 –. uniwersalny router, który umożliwia jednoczesne zestawienie dwóch sieci bezprzewodowych pracujących w pasmach 2,4 oraz 5 GHz. Rozwiązanie takie, w połączeniu z wsparciem dla standardu 802.11ac, pozwala na zbudowanie szybkiej sieci Wi-Fi w domu lub małym biurze. Łączna przepustowość Archer C2 oferowana w trybie bezprzewodowym to 733 Mb/s. Ponadto router wyposażony jest również w pięć gigabitowych portów Ethernet (cztery LAN oraz jeden WAN).

Dodatkowym plusem Archer C2 jest port USB, umożliwiający podłączenie i udostępnienie w sieci lokalnej drukarki lub plików zapisanych na zewnętrznej pamięci masowej. W przypadku sieci biurowych bardzo przydatna okaże się funkcja Guest Network. Pozwala ona na proste i szybkie utworzenie wyodrębnionej sieci bezprzewodowej dla gości, bez udzielania im dostępu do zasobów lokalnych.

Cena: 270 zł.

Ostatnią z nowości TP-LINK, debiutujących na polskim rynku, jest bezprzewodowa karta sieciowa Archer T4. z interfejsem USB 3.0. Model ten, podobnie jak routery D7 i C2, oferuje zgodność ze standardem 802.11ac oraz umożliwia przesyłanie danych w dwóch pasmach – 2,4 oraz 5 GHz. w celu ewentualnej poprawy jakości połączenia bezprzewodowego.

Cena: 200 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)