Dwa medale dla Polski w finałach Imagine Cup 2013!

Dwa medale dla Polski w finałach Imagine Cup 2013!

Dwa medale dla Polski w finałach Imagine Cup 2013!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.07.2013 10:01, aktualizacja: 15.07.2013 10:21

Największy na świecie konkurs technologiczny Imagine Cup 2013 zakończył się sukcesem naszej reprezentacji. Dwie drużyny z Polski startujące w kategorii Windows Phone Challenge znalazły się na podium. Zespół WeRule z Gdańska i zespół FRONT z Warszawy zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wśród finalistów w kategorii Innovation Polskę reprezentował zespół TapBoarders z Poznania. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się dziś w Petersburgu.

Zespół WeRule z Politechniki Gdańskiej w składzie: Karol Stosik, Paweł Nowakowski i Mateusz Nowak zdobył srebrny medal i nagrodę pieniężną w wysokości 500. USD w kategorii Windows Phone Challenge. Autorski projekt studentów z Gdańska to Modern Drug Test – aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, pozwalająca na wykrywanie osób będących pod wpływem narkotyków. Jej działanie opiera się na analizie ludzkiego oka i odszukiwaniu w nim anomalii typowych dla osób, które zażyły środki odurzające.

_ „Stanęliśmy na podium finałów Imagine Cup 2013 – jesteśmy w gronie najlepszych na świecie! To ogromna motywacja do dalszej pracy nad naszą aplikacją i kolejnymi projektami. Udział i wygrana w największym konkursie technologicznym na świecie to doświadczenie, które na pewno zaowocuje w przyszłości” _–. powiedział Karol Stosik z zespołu WeRule z Politechniki Gdańskiej.

Laureatem trzeciego miejsca w tej samej kategorii i zdobywcą nagrody w wysokości 300. USD został zespół FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w składzie: Marcin Cieślewicz, Kamil Krajewski, Marcin Perka, Artur Stachurski. Studenci stworzyli projekt COPE (Common Operational Picture Environment) – platformę informatyczną umożliwiającą koordynację jednostek uczestniczących w dowolnej akcji, zwiększającą ich przewagę. COPE wspomaga również proces zarządzania jednostkami na każdym poziomie dowodzenia, a to wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i technologii takich jak GPS, smartfony, tablety, rzeczywistość rozszerzona.

_ „Bardzo się cieszymy z super wyniku w Finałach Światowych Imagine Cup 2013. Nasz sukces jest dowodem na to, że warto próbować, ponieważ braliśmy udział w konkursie już kilkakrotnie i pierwszy raz świętujemy zdobycie medalu” _–. powiedział Artur Stachurski z zespołu FRONT z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy.

Obraz
© Zespół FRONT na podium Imagine Cup 2013 (fot. Materiały prasowe)

Nasz kraj w Petersburgu reprezentował także zespół TapBoarders z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie: Tadeusz Makuch, Aleksandra Olejniczak, Stefania Tempłowicz, Bartosz Matuszewski. Projekt studentów z Poznania zakwalifikował się do światowych finałów w kategorii Innovation. Drużyna opracowała Multiboard –. platformę pozwalającą na uruchamianie gier planszowych w wersji elektronicznej na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych, takich jak tablety czy smartfony.

W światowych finałach konkursu uczestniczyło 8. zespołów studenckich z 71 krajów, które najpierw wygrały konkursy lokalne i internetowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)