DVB-T2 to kolejny wydatek dla Polaków. Czeka cię wymiana telewizora

DVB‑T2 to kolejny wydatek dla Polaków. Czeka cię wymiana telewizora

DVB-T2 to kolejny wydatek dla Polaków. Czeka cię wymiana telewizora
Źródło zdjęć: © East News | ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Karolina Modzelewska
26.01.2020 16:24

Zmiana systemu nadawania telewizji została zaplanowana na 2022 rok. Większość z urządzeń, które posiadamy w domach, nie jest do niej dostosowana. Dlatego konieczna stanie się wymiana dekoderów lub telewizorów.

Nowy system nadawania telewizji ma ruszyć 30 czerwca 2022 r. System DVB-T2 zastąpi obecnie wykorzystywany DVB-T. Zmiana wiąże się z rozwojem sieci 5G. Obecne pasma częstotliwości, wykorzystywane do nadawania telewizji, czyli 700 MHz zostaną udostępnione dla 5G.

DVB-T2: Idzie nowe

Telewizja będzie nadawana na niższych częstotliwościach - 470-694 MHz. Zmiana będzie wymagała dostrojenia odbiorników telewizyjnych. Dzieje się to automatycznie po zaznaczeniu odpowiednich ustawień w menu telewizora. Wystarczy kilka kliknięć na pilocie.

DVB-T2: Kogo czeka wymiana telewizora

Większym problemem jest sam system DVB-T2. Nie każdy z telewizorów i dekoderów został wyposażony w funkcję odbioru sygnału w systemie DVB-T2/HEVC, nazywanym również H.265 lub MPEG-H część 2. Dlatego już teraz warto to zweryfikować, zwłaszcza jeśli ktoś w najbliższym czasie planuje zakup nowego sprzętu.

DVB-T2 pozwoli widzom odbierać więcej kanałów telewizyjnych. Widzowie mogą też liczyć na lepszą jakość obrazu i dźwięku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)