Duże ułatwienie na YouTube. Skorzystają wszyscy

Duże ułatwienie na YouTube. Skorzystają wszyscy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | ThomasDeco
Adam Bednarek

17.11.2017 09:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube znalazł sposób, by artyści nie uciekali z serwisu. I żeby użytkownikom było wygodniej. Pod filmikiem z teledyskiem czy występem będzie można kupić… bilet na koncert.

Słuchacie singla z nowej płyty, podoba wam się, chcecie zobaczyć koncert na żywo. Zamykacie więc okienko z utworem i szukacie biletu w sieci. A można prościej - zauważył YouTube - i dlatego pod filmikiem pozwoli zamieszczać daty najbliższych występów na żywo. I oferty ze sprzedażą biletów.

Na razie nowa opcja przygotowana jest z myślą o Stanach Zjednoczonych, ale ma być dostępna na całym świecie.

YouTube chce, by artyści nie obrażali się na YouTube. A przecież nie brakuje głosów, że stawki za odtwarzane filmy czy wyświetlane reklamy są niskie. Sprzedaż biletów bezpośrednio na YouTubie i związane z tym prowizje pozwolą zwiększyć zyski.

Tym bardziej że łatwiej będzie dotrzeć do nowych widzów. Nie każdemu chce się szukać tras koncertowych i sprawdzać cen biletów. Gdy informacje o występie dostaną pod nosem, być może frekwencja rzeczywiście się zwiększy.

To kolejny dowód na to, że cyfrowa dystrybucja musi iść w parze z tradycyjną. Na Spotify pojawiły się reklamy płyt winylowych - słuchasz płyty cyfrowo, ale widzisz ofertę z czarnym krążkiem, który możesz kupić i postawić na półce - teraz YouTube sprzedaje bilety.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także