Dune HD Connect - miniaturowe odtwarzacze multimedialne

Dune HD Connect - miniaturowe odtwarzacze multimedialne

Dune HD Connect - miniaturowe odtwarzacze multimedialne
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
13.09.2012 14:17, aktualizacja: 13.09.2012 15:11

HDI DUNE zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch miniaturowych odtwarzaczy sieciowych w wersji Connect oraz Connect 3D, które zmienią telewizor w domowe centrum multimedialne.

DUNE HD Connect podpinany jest przez złącze HDMI, a dzięki procesorowi Sigma Designs 8670/867. oferuje funkcjonalność pełnowymiarowego odtwarzacza. HD Connect poradzi sobie z odtwarzaniem materiału Full HD 1080p i wspiera nawet najbardziej wymagające formaty wideo i bezstratne formaty audio, takie jak FLAC czy ALAC.

Opcjonalny tuner telewizyjny podpinany przez złącze USB umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej, a oprócz tradycyjnych kanałów dystrybucji sygnału, DUNE HD Connect oferuje dostęp do serwisów VOD, IPTV czy OTT.

DUNE HD Connect 3. w pełni wspiera materiały trójwymiarowe i jest wyposażony w HDMI w wersji 1.4 oraz złącze MHL (Mobile High-Definition Link), które umożliwia transmisję obrazu w rozdzielczości 1080p oraz dźwięku w standardzie 7.1. Odtwarzacz można również podpiąć do telewizora, który nie jest wyposażony w złącze HDMI, ponieważ w zestawie znalazł się adapter do przesyłu sygnału analogowego.
Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi przebiega za pomocą wbudowanego portu USB, a slot na karty microSD pozwala na przechowywanie danych. Małe rozmiary odtwarzacza sprawiają, że jest on praktycznie niewidocznym dodatkiem do telewizora.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Obydwie wersje urządzenia mogą stanowić kontroler do sterowania domową siecią Z-Wave, co w praktyce przekłada się na możliwość zarządzania elektroniką taką jak alarmy, klimatyzacje, termostaty, wentylacja, itd.

Firma HDI DUNE zdecydowała się również na dodanie do oprogramowania odtwarzaczy aplikacji (Facebook, YouTube, Twitter, AccuWeather) oraz mini-gier (sudoku, memory, tetris). Użytkownik może także z poziomu odtwarzacza słuchać radia przez internet, przeglądać strony internetowe, pobierać pliki z sieci torrent, a nawet obsługiwać bibliotekę multimediów za pomocą urządzenia wyposażonego w system Android. HDI DUNE zapowiada również uruchomienie serwisu DUNE HD Portal, z którego użytkownicy wkrótce będą mogli pobrać kilkaset dedykowanych aplikacji.

Gwarancja: 2 lata
Cena: nieznana

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)