Drukuj przez e‑mail lub z telefonu

Drukuj przez e-mail lub z telefonu
Źródło zdjęć: © HP

15.07.2010 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma HP przedstawia technologię druku „cloud computing”, która umożliwi użytkownikom drukowanie z każdego urządzenia obsługującego pocztę elektroniczną na dowolnej drukarce zgodnej z nową technologią HP ePrint. Technologia umożliwi także przechowywanie dokumentów oraz plików na wirtualnym serwerze i drukowanie ich w razie potrzeby.

Każda drukarka HP ePrint będzie miała unikatowy, prosty adres e-mail, który pozwoli nadawcy dostarczyć wydruk w taki sam sposób, w jaki wysyła się wiadomość e-mail. Ponadto za pomocą mobilnej aplikacji HP ePrint zainstalowanej w smartfonie klienci będą mogli wysyłać dokumenty do wydrukowania w domu, w pracy albo w lokalizacji publicznej, takiej jak hotel albo poczta. Będzie można wysyłać m.in. dokumenty Microsoft Office, Adobe PDF oraz obrazy JPEG.

Nowa linia internetowych drukarek HP Photosmart umożliwia konsumentom swobodny dostęp do materiałów oraz możliwości ich wydruku z dowolnego miejsca bez użycia komputera. Można to uzyskać za pośrednictwem usługi HP ePrint z dowolnego urządzenia mobilnego, albo przez dotknięcie jednej z dostosowanych aplikacji i opcji druku na intuicyjnym ekranie HP TouchSmart.

HP Photosmart Premium e-AiO — ten najbardziej rozbudowany model zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu, zapewniając użytkownikom możliwość dostosowania go do swoich potrzeb, wybierając dowolne aplikacje druku. Urządzenie wielofunkcyjne jest wyposażona w ekran HP TouchSmart o przekątnej 10,9 cm z technologią dotykową i może oszczędzić papier dzięki automatycznemu drukowi dwustronnemu. Urządzenie ma być dostępne na całym świecie w październiku).

HP Photosmart Wi-Fi e-AiO — 6,1-calowy ekran HP Touchsmart pozwala na druk treści WWW. Użytkownicy mogą tworzyć projekty fotograficzne z wykorzystaniem oddzielnych tuszy oraz specjalnych opcji druku zdjęć, takich jak automatyczny podajnik papieru fotograficznego. Urządzenie to będzie dostępne w lipcu 2010 r.

HP Photosmart Premium z Faksem e-AiO — urządzenie pozwala faksować, skanować i kopiować dokumenty z wykorzystaniem automatycznego, dwustronnego podajnika, a także drukować zdjęcia i treść WWW. Jest wyposażone w liczne opcje połączeń, w tym obsługę sieci przewodowej i bezprzewodowej. Urządzenie ma być dostępne we wrześniu.

Drukarki są zgodne z wkładami atramentowymi HP 364 – czarny, błękitny, purpurowy, żółty. Dostępne są również oryginalne wkłady atramentowe HP 364XL.

W dalszej części roku klienci biznesowi będą mogli skorzystać z aplikacji druku udostępnianych przez różne serwisy, m.in. Google Docs do łatwego skanowania dokumentów do sieci w celu późniejszego wydrukowania; Box.net do skanowania, udostępniania, zarządzania i przeglądania treści biznesowej online; Reuters do druku najnowszych artykułów prasowych; oraz DocStoc i Biztree do natychmiastowego dostępu do formularzy biznesowych, takich jak faktury, kontrakty, pokwitowania, umowy prawne i listy kontrolne.

Bezpłatna aplikacja HP iPrint Photo dla smartfonów Android umożliwia bezpośredni, bezprzewodowy druk zdjęć na drukarkach atramentowych HP, podłączonych do lokalnej sieci Wi-Fi. Wersja HP iPrint Photo dla systemu Android dołącza do wersji przeznaczonych dla urządzeń Symbian, Windows Mobile, iPad, iPhone i iPod touch. Mobilna aplikacja Snapfish by HP dla systemu Android ma być dostępna tego lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)