Druga fala koronawirusa jesienią? Szumowski: powrót do rozsądku i noszenie maseczek

Druga fala koronawirusa jesienią? Szumowski: powrót do rozsądku i noszenie maseczek06.07.2020 10:23
Druga fala koronawirusa jesienią? Szumowski: powrót do rozsądku i noszenie maseczek
Źródło zdjęć: © YouTube

Druga fala koronawirusa może nadejść już jesienią. Do możliwego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Polsce odniósł się Łukasz Szumowski. Minister zdrowia zapowiedział, że czeka nas noszenie maseczek i "powrót do rozsądku".

Druga fala koronawirusa zdaniem wielu jest nieunikniona. Eksperci od dłuższego czasu ostrzegają, że jesienią może dojść do wzrostu zachorowań na COVID-19. W związku z alarmującą sytuacją zalecają stosowanie się do obostrzeń i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na temat tego, co może wydarzyć się już za kilka miesięcy, mówił też minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Polityk pytany o sytuację epidemiczną w Polsce przyznał, że nasi rodacy muszą przygotować się na wzrost zakażeń.

- Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział na antenie Polsat News. Szef resortu zapewnił jednocześnie, że służba zdrowia przygotowuje się na spodziewany wzrost zachorowań na COVID-19.

Czytaj też: Koronawirus. Ekspertka: o zagrożeniu wiedzieliśmy od lat, ale i tak się nie przygotowaliśmy

- Będziemy mieć grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie COVIDEM, ale mamy już wiedzę, mamy testy, przygotowaliśmy testy antygenowe dla osób objawowych, które będą na SOR-ach - 15 minut i będzie wynik, czy ktoś ma COVID, czy nie. Przygotowujemy się do tego - mówił minister.

Od początku wybuchu pandemii w Polsce, zdiagnozowano blisko 36 tysięcy osób z wirusem SARS-CoV-2. Walkę z infekcją przegrało jak dotąd ponad 1,5 tysiąca zakażonych.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)