Druga fala koronawirusa jesienią? Szumowski: powrót do rozsądku i noszenie maseczek

Druga fala koronawirusa jesienią? Szumowski: powrót do rozsądku i noszenie maseczek
Źródło zdjęć: © YouTube

06.07.2020 10:23, aktual.: 06.07.2020 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Druga fala koronawirusa może nadejść już jesienią. Do możliwego wzrostu zachorowań na COVID-19 w Polsce odniósł się Łukasz Szumowski. Minister zdrowia zapowiedział, że czeka nas noszenie maseczek i "powrót do rozsądku".

Druga fala koronawirusa zdaniem wielu jest nieunikniona. Eksperci od dłuższego czasu ostrzegają, że jesienią może dojść do wzrostu zachorowań na COVID-19. W związku z alarmującą sytuacją zalecają stosowanie się do obostrzeń i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na temat tego, co może wydarzyć się już za kilka miesięcy, mówił też minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Polityk pytany o sytuację epidemiczną w Polsce przyznał, że nasi rodacy muszą przygotować się na wzrost zakażeń.

- Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział na antenie Polsat News. Szef resortu zapewnił jednocześnie, że służba zdrowia przygotowuje się na spodziewany wzrost zachorowań na COVID-19.

- Będziemy mieć grypę, będziemy chodzili do lekarza, do szpitala, na SOR z objawami grypy, część z tego będzie COVIDEM, ale mamy już wiedzę, mamy testy, przygotowaliśmy testy antygenowe dla osób objawowych, które będą na SOR-ach - 15 minut i będzie wynik, czy ktoś ma COVID, czy nie. Przygotowujemy się do tego - mówił minister.

Od początku wybuchu pandemii w Polsce, zdiagnozowano blisko 36 tysięcy osób z wirusem SARS-CoV-2. Walkę z infekcją przegrało jak dotąd ponad 1,5 tysiąca zakażonych.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (87)