Dropbox kończy z Windows XP

Dropbox kończy z Windows XP

Dropbox kończy z Windows XP
Źródło zdjęć: © Takashi Kiso / CC
01.05.2016 16:06, aktualizacja: 02.05.2016 08:11

Tego lata firma Dropbox zaprzestanie świadczenia wsparcia technicznego dla użytkowników systemu Windows XP. 26 czerwca posiadacze tego systemu nie będą mogli już pobrać aplikacji klienckiej, logować się czy tworzyć kont na tym systemie. 29 sierpnia nastąpi permanentne wylogowanie użytkowników tego systemu.

Argument Dropboxa na porzucenie systemu Windows XP jest dość prosty: ów system, jak twierdzi usługodawca, jest już na to za stary. Firma chce wprowadzić nowe funkcje do swojego oprogramowania, zwiększyć jego wydajność i bezpieczeństwo, co, jak twierdzi, na Windows XP nie jest już możliwe.

Co oczywiste, jeżeli używasz Dropboxa na Windows XP, twoje dane nie znikną z chmury usługodawcy, będzie można nadal je przeglądać z poziomu przeglądarki internetowej. Jednak ta najbardziej kluczowa część usługi, a więc aplikacja kliencka, przestanie działać. Windows XP kontroluje nadal około 1. proc. rynku systemów operacyjnych.

Jeśli jednak nie zamierzacie zmieniać systemu operacyjnego, to zawsze można skorzystać z innych dysków sieciowych. Jest ich całkiem sporo, a do najpopularniejszych zaliczyć należy Google Drive czy OneDrive.

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)