Drony będą tłumić protesty gazem? Północna Dakota wykonała pierwszy krok

Drony będą tłumić protesty gazem? Północna Dakota wykonała pierwszy krok
Źródło zdjęć: © Fotolia / Alexander Kolomietz

27.08.2015 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Władze Północnej Dakoty dokonały pewnych zmian w swojej ustawie dotyczącej policyjnych dronów. W skrócie: zapis "nie mogą być wyposażone w broń" zmienił się na "nie mogą być wyposażone w zabójczą broń". Witajcie w Stanie, w którym już niedługo drony będą mogły strzelać w protestujące tłumy gazem, bądź gumowymi kulami.

Władze Północnej Dakoty dokonały pewnych zmian w swojej ustawie dotyczącej policyjnych dronów. W skrócie: zapis "nie mogą być wyposażone w broń" zmienił się na "nie mogą być wyposażone w zabójczą broń". Witajcie w stanie, w którym już niedługo drony będą mogły strzelać w protestujące tłumy gazem, bądź gumowymi kulami.

Niektóre portale informacyjne mówią otwarcie o tym, że zmiana prawa to zasługa lobbystów reprezentujących producentów dronów. Niezależnie od powodów tej zmiany, jedno jest pewne. W Ameryce jest już miejsce, w którym policja może legalnie korzystać z dronów w celu tłumienia zamieszek. Ciekawe, jak ten pomysł odbije się na reszcie Stanów. Ciekawe również, czy kiedykolwiek dojdzie do Europy?
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6s - duża dawka potwierdzonych informacji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)