Drony będą tłumić protesty gazem? Północna Dakota wykonała pierwszy krok

Drony będą tłumić protesty gazem? Północna Dakota wykonała pierwszy krok

Drony będą tłumić protesty gazem? Północna Dakota wykonała pierwszy krok
Źródło zdjęć: © Fotolia / Alexander Kolomietz
27.08.2015 12:58

Władze Północnej Dakoty dokonały pewnych zmian w swojej ustawie dotyczącej policyjnych dronów. W skrócie: zapis "nie mogą być wyposażone w broń" zmienił się na "nie mogą być wyposażone w zabójczą broń". Witajcie w Stanie, w którym już niedługo drony będą mogły strzelać w protestujące tłumy gazem, bądź gumowymi kulami.

Władze Północnej Dakoty dokonały pewnych zmian w swojej ustawie dotyczącej policyjnych dronów. W skrócie: zapis "nie mogą być wyposażone w broń" zmienił się na "nie mogą być wyposażone w zabójczą broń". Witajcie w stanie, w którym już niedługo drony będą mogły strzelać w protestujące tłumy gazem, bądź gumowymi kulami.

Niektóre portale informacyjne mówią otwarcie o tym, że zmiana prawa to zasługa lobbystów reprezentujących producentów dronów. Niezależnie od powodów tej zmiany, jedno jest pewne. W Ameryce jest już miejsce, w którym policja może legalnie korzystać z dronów w celu tłumienia zamieszek. Ciekawe, jak ten pomysł odbije się na reszcie Stanów. Ciekawe również, czy kiedykolwiek dojdzie do Europy?
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6s - duża dawka potwierdzonych informacji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)