Dron dla każdego. Zabawa dla dzieci i dorosłych

Dron dla każdego. Zabawa dla dzieci i dorosłych

Dron dla każdego. Zabawa dla dzieci i dorosłych
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
29.03.2019 13:25, aktualizacja: 29.03.2019 14:35

Drony to prawdziwy hit ostatnich lat i cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Służą nie tylko do zabawy, ale również do pracy. Ich popularność nie dziwi, możliwości urządzeń są niesamowite.

Nadchodzące ocieplenie stanowi doskonałą okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto przy tym znaleźć sobie wciągające zajęcia, przy którym możesz spędzić długie godziny. Dron będzie świetną rozrywką dla młodszych i starszych.

Choć kojarzymy je jedynie z urządzeniami latającymi, to możemy spotkać również drony pływające i jeżdżące. Ze względu na swoje przeznaczenie, możemy natomiast wyróżnić proste drony dla dzieci, bardziej profesjonalne urządzenia przeznaczone do filmowania, a także gadżety będące na wyposażeniu wojska. Ich cena zależy od możliwości, te najtańsze to koszt kilkuset złotych, droższy sprzęt ma natomiast w zanadrzu o wiele więcej udogodnień.

Dron może sprawdzić się jako nietypowa zabawka dla dziecka i służy głównie jako źródło rozrywki. Sterowanie takim urządzeniem to nie lada wyzwanie, które wciąga nie tylko najmłodszych. Bardziej zaawansowane modele wyposażono również w możliwość nagrywania filmów i robienia zdjęć. Przydadzą się zarówno do użytku hobbystycznego, jak i nagrywania profesjonalnych filmów o charakterze komercyjnym. Filmiki z lotu ptaka to prawdziwy hit internetu.

Jaki sprzęt wybrać

Wszystko zależy od tego, jak planujesz wykorzystywać urządzenie. Jeżeli to twój pierwszy kontakt z jakimkolwiek dronem, lepiej wybrać sprzęt dla początkujących. Nie kosztuje wiele, a pilot jest banalnie prosty w obsłudze. To również dobry pomysł na prezent dla dziecka, może korzystać ze sprzętu pod kontrolą rodziców. Zwróć uwagę na jakość i pojemność akumulatorów - im będzie większa, tym więcej czasu dron spędzi w powietrzu. Jednokrotne ładowanie pozwala nawet na pół godziny zabawy.

Obraz
© Pixabay.com

Sprzęt wyposażony w rejestrator jest o wiele droższy, jednak pozwoli ci na nagrywanie filmików w jakości HD lub większej. Przy zakupie musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość kamery oraz sposób jej montowania. Odpowiednio zabezpieczony sprzęt posłuży przez długie lata. Szczególnie interesującym dodatkiem jest funkcja FPV, dzięki której możesz podejrzeć rejestrowany materiał na żywo. Pilot zdalnego sterowania ma wbudowany monitor, dzięki któremu śledzisz to, co dzieje się w powietrzu.

Względy bezpieczeństwa

Hobbystyczne używanie drona jest dozwolone pod kilkoma warunkami. Urządzeń można używać jedynie z dala od ludzi, pojazdów i miejsc zamieszkałych. Pierwszym powodem jest kwestia naruszenia prywatności. Należy również pamiętać, że w przypadku utraty kontroli nad urządzeniem lub nieumiejętnego manewrowania, ciężkie urządzenie może spaść na ziemię i zrobić komuś krzywdę. Ten zakaz nie dotyczy lekkich dronów o wadze poniżej 600 g.

Kategorycznie zabrania się natomiast używania drona nad portami morskimi i lotniczymi, wodociągami, oczyszczalniami, rurociągami oraz liniami energetycznymi. Ewentualna utrata kontroli nad urządzeniem mogłaby bowiem spowodować zniszczenie infrastruktury. Dodatkowo nie powinno się przelatywać nad bankami, obiektami związanymi z radiem i telewizją, a także muzeami czy elektrowniami.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)