Dron Amazona dostarczył pierwszą komercyjną przesyłkę

Dron Amazona dostarczył pierwszą komercyjną przesyłkę

Dron Amazona dostarczył pierwszą komercyjną przesyłkę
Źródło zdjęć: © Amazon
15.12.2016 16:47

Amazon za pomocą swojego drobna dostarczył pierwsze zamówienie ze swojego sklepu internetowego do klienta. Niestety na regularne usługi kurierskie przy pomocy dronów jeszcze będziemy musieli poczekać.

Amazon, a właściwie sam Jeff Bezos na Twitterze pochwalił się wysłaniem pierwszej paczki za pomocą usługi Amazon Prime Air. Czas całej operacji – począwszy od kliknięcia „zamów” do momentu otrzymania przesyłki przez klienta minęło zaledwie 13 minut.

Pierwszą w historii komercyjną paczkę wysłaną za pomocą drona otrzymał niejaki Richard z brytyjskiego hrabstwa Cambridge. Dron odnalazł cel swojej podróży za pomocą lokalizacji GPS. Natomiast paczka została pozostawinona przez pojazd na trawniku przed domem zadowolonego klienta.

W pierwszej przesyłce dostarczonej za pomocą autonomicznego drona znajdowało się urządzenie Amazon Fire TV oraz opakowanie popcornu.

Brzmi cudownie, to fakt, ale nie macie co uruchamiać sklepu internetowego Amazona. Najważniejszy powód jest taki, że dostawy towarów za pomocą dronów jest na razie w fazie testów. Z kolei testy prowadzone są tylko i wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie amerykanie uzyskali stosowne pozwolenia.

288918118108506170
© Amazon

Jednak już niebawem sytuacja ta zapewne ulegnie poważnej zmianie. Przede wszystkim w ciągu kilku najbliższych miesięcy system bezzałogowego dostarczania paczek ma objąć całe hrabstwo Cambridge. Istnieje tylko jedno „ale” – paczka nie może być cięższa niż 2,3 kg.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)