DreamWorks rzuca AMD dla Intela

DreamWorks rzuca AMD dla Intela
Źródło zdjęć: © DreamWorks

08.07.2008 14:30, aktual.: 08.07.2008 15:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Władze studia filmowego DreamWorks zdecydowały o nawiązaniu współpracy z Intelem - największy producent procesorów będzie dostarczał układy i technologie na potrzeby prac studia związanych z produkcją kolejnych filmów animowanych.

DreamWorks zasłynęło produkcją wielu hitów filmowych ostatnich lat, zarówno animowanych ( Shrek czy Mrówka Z, jak i fabularnych ( Szeregowiec Ryan, American Beauty, Gladiator, Raport mniejszości, Wojna światów czy Transformers.

W myśl zawartego właśnie porozumienia z Intelem, dotychczasowe wyposażenie studia, obejmujące m.in. 1500 serwerów i 1000 stacji roboczych HP z procesorami AMD zostanie wymienione na nowe systemy ( także HP ) ale wykorzystujące układy Intela - donosi The Wall Street Journal. Przedstawiciele studia twierdzą, że decyzję o ruchu w stronę Intela podjęto w oparciu o zapowiedzi nowych procesorów tego producenta, które dzięki spodziewanej wysokiej wydajności mają przyspieszyć proces obliczeń i przetwarzania grafiki ( tym bardziej, że w 2009 r. DreamWorks zamierza częściowo skupić się na tworzeniu animacji 3D ). Pierwszym filmem 3D ma być "Monsters vs. Aliens", którego premiera zapowiadana jest na 29 marca przyszłego roku.

Warunki finansowe umowy nie są znane.

AMD było dostawcą technologii dla DreamWorks przez trzy lata ( w kwietniu 2005 r. ogłoszono podpisanie trzyletniej umowy między obiema spółkami ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)