DP-SLR - najmniejszy na świecie wyświetlacz HD dla lustrzanek

DP-SLR - najmniejszy na świecie wyświetlacz HD dla lustrzanek

DP-SLR - najmniejszy na świecie wyświetlacz HD dla lustrzanek
Źródło zdjęć: © IDG
16.04.2010 08:00, aktualizacja: 16.04.2010 09:28

Firma SmallHD zaprezentowała "najmniejszy na świecie wyświetlacz HD znany ludzkości". Urządzenie nosi oznaczenie DP-SLR i przeznaczone jest dla posiadaczy cyfrowych lustrzanek zapewniając im większą wygodę podczas filmowania

Wyświetlacz DP-SLR mierzy 10. x 152 x 25 mm i waży 284 gramy. Wyposażony został w 5,6-calowy ekran, dzięki któremu potrafi wyświetlić obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (270 pikseli na cal) widoczny pod maksymalnym kątem 179 stopni (zarówno w pionie jak i poziomie).

Obraz
© (fot. IDG)

Użytkownicy cyfrowych lustrzanek pozwalających na nagrywanie filmów HD mogą zainstalować urządzenie na gorącej stopce i podłączyć do aparatu za pomocą różnych interfejsów - HDMI, Component lub RCA. Opcjonalnie mogą również wyposażyć je w złącze 3G/HD/SDI.

Warto też dodać, że zastosowane w nowości zasilanie pozwala jej na 4 godziny pracy oraz zwrócić uwagę na fakt, że funkcja nagrywania filmów w cyfrowych lustrzankach wykorzystana została nawet podczas nagrywania jednego z odcinków popularnego serialu - "Doktor House"

DP-SLR w standardowej wersji wyceniono na 899 USD, natomiast w wersji z 3G/HD/SDI na 1199 USD.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)