Doniesienia na temat włamania hakerów do sieci T‑Mobile USA

Złowieszczy wpis na poświęconej zabezpieczeniom liście mailingowej Full Disclosure rozbudził pogłoski o możliwym włamaniu do systemów T-Mobile USA. Nieznani autorzy twierdzą, że są w posiadaniu zawartości baz danych o klientach, poufnych dokumentów i programów serwerowych. Materiały były podobno oferowane do sprzedaży konkurencyjnym firmom, te jednak nie były nimi zainteresowane – czytamy w poście. Dlatego też teraz hakerzy oferują je temu, kto zapłaci za nie najwyższą cenę. Dowodem na prawdziwość posiadanych przez nich materiałów ma być załączona do postu lista systemów serwerów i baz danych z nazwami, systemami operacyjnymi i adresami IP.

Doniesienia na temat włamania hakerów do sieci T-Mobile USA
Źródło zdjęć: © Deutche Telekom

09.06.2009 | aktual.: 09.06.2009 15:36

Jak wynika z relacji amerykańskich mediów, T-Mobile USA już wszczął śledztwo w tej sprawie. Sprawia to także, że wiarygodności nabierają dotychczasowe rewelacje hakerów. Według T-Mobile przedstawione dane pochodzą z pewnego dokumentu, który udało się precyzyjnie zidentyfikować w ramach śledztwa. Firma uważa, że kradzież tych danych nie stanowi dla niej zagrożenia ani też nie zagraża ochronie danych osobowych klientów.

Tym niemniej firma wprowadziła dalsze środki mające na celu ochronę swoich klientów i systemów. Jeśli tylko w wyniku prowadzonego właśnie śledztwa okaże się, że dane klientów zostały wykradzione, zostaną oni o tym poinformowani.

A drugiej strony styl i sposób, w jaki nieznani osobnicy reklamują posiadane przez siebie dane, pozwala przypuszczać, że mamy do czynienia z fałszerstwem, albowiem przy takim rozgłosie z całą pewnością nie znajdzie się żaden kupiec chętny do przejęcia danych. Poza tym profesjonalni hakerzy zwykle już wcześniej mają nabywców na tego rodzaju dane. Jakiś czas temu nieznane osoby twierdziły, że włamały się do sieci izraelskiego producenta firewalli i sieci VPN Checkpoint; zdobyte w ten sposób dane były również oferowane na sprzedaż na Full Disclosure.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

internetbezpieczeństwousa
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)