Donald Trump w Polsce. Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Utrudnienia w ruchu w Warszawie

Donald Trump w Polsce. Stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Utrudnienia w ruchu w Warszawie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

29.08.2019 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Donald Trump w Polsce wyląduje już 31 sierpnia. Prezydent USA weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na terenie całego kraju wprowadzono stopień alarmowy ALFA. Mieszkańców stolicy czekają utrudnienia w ruchu.

Z powodu wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie na terenie całego kraju wprowadzono stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP. Decyzja ma charakter prewencyjny. Mieszkańców stolicy czeka sporo utrudnień. Z ruchu zostanie wyłączonych kilkanaście ulic i parkingów. Obecność Trumpa w Warszawie odczują przede wszystkim kierowcy.

Czym jest stopień ALFA i ALFA-CRP?

Z okazji przylotu Donalda Trumpa do Polski premier Matuesz Morawiecki podpisał rozporządzenie o wprowadzeniu na terenie całego kraju pierwszego stopnia alarmowego ALFA i ALFA-CRP. Obowiązuje od środy 28 sierpnia od godziny 00:01 do wtorku 3 września do godziny 23:59.

Stopień ALFA to najniższy z czterech poziomów określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stanowi sygnał dla służb dbających o bezpieczeństwo administracji publicznej do zachowania szczególnej ostrożności.

Stopień CRP dotyczy zagrożenia w cyberprzestrzeni. Został on wprowadzony m.in. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

W trakcie obowiązywania stopnia alarmowego, obywatele naszego kraju powinni zachować szczególną ostrożność, zwracając uwagę na podejrzane osoby, pakunki, a także torby, plecaki i samochody pozostawione bez opieki w pobliżu miejsca potencjalnego zagrożenia.

Podejrzane sytuacje powinny zostać niezwłocznie zgłoszone za pośrednictwem numerów: 997 oraz 112.

Warszawa. Mieszkańców stolicy czekają utrudnienia

Wizytę amerykańskiego prezydenta w stolicy najbardziej odczują kierowcy. Na wszystkich ciągach komunikacyjnych, którymi będzie poruszać się kolumna, a także na ulicach poprzecznych (w odległości 50 metrów od skrzyżowań ulic lub pierwszego skrzyżowania), wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się.

Umieszczone zostaną także tabliczki informacyjne o możliwości wywiezienia samochodu na koszt właściciela.

Ulice zostaną zamykane na półtorej godziny przed przejazdem limuzyny Trumpa. Największe utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców Śródmieścia i Ochoty. Wprowadzone zostaną także zakazy dotyczące wyznaczonych miejsc postojowych, chodników i zatok. Ponadto z ulic Warszawy zniknie ponad 1000 koszy na śmieci.

Stolica. Wizyta Trumpa spowoduje zamknięcie niektórych ulic

Z ruchu wyłączone zostaną ulice w rejonie pl. J. Piłsudskiego i Starego Miasta. Utrudnienia będą dotyczyć także ulic na drodze z Lotniska Chopina: ul. Żwirki i Wigury, Raszyńskiej i Al. Jerozolimskich.

Utrudnienia w ruchu spotkają nie tylko kierowców. Piesi nie będą mogli spacerować w okolicach placów Teatralnego i Zamkowego. Wygrodzone zostaną również obszary w rejonie hoteli.

Na czas przyjazdu Donalda Trumpa władze Warszawy zalecają korzystanie z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej, Kolei Mazowieckich, a także metra. Pociągi podziemnej kolei będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością.

Szczegółowe informacje dotyczące zakazów parkowania i ograniczenia ruchu dostępne są na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa.

Przypomnijmy, że Donald Trump swoją wizytę w Warszawie rozpocznie 31 sierpnia. Prezydent USA weźmie udział w uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Głowa Stanów Zjednoczonych swoją obecność w Polsce zakończy 2 września.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)