Donald Trump: Stany Zjednoczone opuszczają Światową Organizację Zdrowia

Donald Trump: Stany Zjednoczone opuszczają Światową Organizację Zdrowia
Arkadiusz Stando

29.05.2020 21:16, aktual.: 30.05.2020 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według informacji podawanych w liveblogu Bloomberga, Donald Trump właśnie zerwał współpracę z WHO. Tym samym, Stany Zjednoczone przestaną kierować środki na pracę Światowej Organizacji Zdrowia.

Podczas konferencji prasowej prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował świat o zerwaniu współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia. Wszystkie dotychczasowe środki przekazywane przez państwo na WHO, trafią do innych organizacji wspierających zdrowie.

USA opuszcza WHO - Trump twierdzi, że organizacja jest pod kontrolą Chin

Donald Trump stwierdził również, że Światowa Organizacja Zdrowia znajduje się pod kontrolą Chin. Jak informuje David Wainer z ONZ i reporter rządowy, zakończenie relacji z WHO jest kolejnym sygnałem rozpadu globalnego porządku. Dodaje również, że wielu analityków spodziewało się, że w końcu do tego dojdzie. Podejrzewają również, że "narody zachodnie stworzą wspólnie alternatywę dla WHO".

Podczas konferencji prezydent USA stwierdził również, że Chiny są odpowiedzialne za pandemię koronawirusa i rozsianie jej po całym świecie. Trump zapowiedział także, że jego administracja będzie przyglądać się "różnym praktykom finansowym między USA i Chinami". Światowa Organizacja Zdrowia na razie nie skomentowała tej spraw.

Źródło: Bloomberg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)