Gry
12-01-2018 (12:43)

Donald Trump sprzedał Norwegom nieistniejące samoloty

Prezydent USA przyzwyczaił już do licznych gaf w swoich przemówieniach. Tym razem do kuriozalnej pomyłki doszło podczas spotkania z premier Norwegii Erną Solberg. W wystąpieniu Donald Trump poinformował o sprzedaży Norwegom samolotów wojskowych F-52. Problem w tym, że ten samolot istnieje tylko w grze komputerowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
F-52 to najbardziej zaawansowana broń... w grze komputerowej
F-52 to najbardziej zaawansowana broń... w grze komputerowej (wikia.callofduty.com)
WP

- W listopadzie rozpoczęliśmy dostawę pierwszych myśliwców F-52 i F-35 - mówił Donald Trump. - Zamówienie obejmuje 52 maszyny, a część z nich została już dostarczona przed czasem.

Problem polega na tym, że myśliwiec F-52 istnieje tylko w wirtualnym świecie gry "Call of Duty: Advanced Warfare". Co zatem prezydent USA mógł mieć na myśli Raczej nie myśliwiec F-35 Lightning II, który Norwegia faktycznie zamówiła. Ten bowiem wymienił obok fikcyjnego F-52. Może chodziło mu o bombowiec B-52, jak zasugerował jeden z obrońców prezydenta na Twitterze? Nawet jeśli tak, to też nie ustrzegł się gafy, bo B-52 przestały być produkowane w latach 60.

Najprawdopodobniej pomyłka była wynikiem zmęczenia (spotkanie z norweską premier odbywało się wieczorem) oraz omylne przeczytaniem notatek. Jeśli na kartce było napisane: 52 samoloty F-35, to można sobie wyobrazić, że literki zlały się na chwilę w F-52.

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP