Donald Trump sprzedał Norwegom nieistniejące samoloty

Donald Trump sprzedał Norwegom nieistniejące samoloty

Donald Trump sprzedał Norwegom nieistniejące samoloty
Źródło zdjęć: © wikia.callofduty.com
Bolesław Breczko
12.01.2018 12:43, aktualizacja: 26.02.2019 11:41

Prezydent USA przyzwyczaił już do licznych gaf w swoich przemówieniach. Tym razem do kuriozalnej pomyłki doszło podczas spotkania z premier Norwegii Erną Solberg. W wystąpieniu Donald Trump poinformował o sprzedaży Norwegom samolotów wojskowych F-52. Problem w tym, że ten samolot istnieje tylko w grze komputerowej.

- W listopadzie rozpoczęliśmy dostawę pierwszych myśliwców F-52 i F-35 - mówił Donald Trump. - Zamówienie obejmuje 52 maszyny, a część z nich została już dostarczona przed czasem.

Problem polega na tym, że myśliwiec F-52 istnieje tylko w wirtualnym świecie gry "Call of Duty: Advanced Warfare". Co zatem prezydent USA mógł mieć na myśli Raczej nie myśliwiec F-35 Lightning II, który Norwegia faktycznie zamówiła. Ten bowiem wymienił obok fikcyjnego F-52. Może chodziło mu o bombowiec B-52, jak zasugerował jeden z obrońców prezydenta na Twitterze? Nawet jeśli tak, to też nie ustrzegł się gafy, bo B-52 przestały być produkowane w latach 60.

Najprawdopodobniej pomyłka była wynikiem zmęczenia (spotkanie z norweską premier odbywało się wieczorem) oraz omylne przeczytaniem notatek. Jeśli na kartce było napisane: 52 samoloty F-35, to można sobie wyobrazić, że literki zlały się na chwilę w F-52.

Marzysz o nowym komputerze, ale nie chcesz przepłacić? Sprawdź rabaty na X-kom kody promocyjne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (221)