Donald Trump pokazał zdjęcie zaskakującego bohatera z akcji przeciwko ISIS

Donald Trump pokazał zdjęcie zaskakującego bohatera z akcji przeciwko ISIS
Źródło zdjęć: © Getty Images | NurPhoto / Contributor
Piotr Urbaniak

29.10.2019 06:42, aktual.: 30.10.2019 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezydent USA Donald Trump w niedzielę ogłosił, że w wyniku akcji służb specjalnych zginął szef ISIS, Abu Bakr al-Bagdadi. Teraz, świętując sukces, postanowił upublicznić fotografię szkolonego psa, który wspierał komandosów podczas misji.

- Ujawniamy zdjęcie niezwykłego psa (jednak nie imię), który wykonał niesamowitą robotę przy pojmaniu i zabiciu lidera ISIS, Abu Bakr al-Baghdadiego! - napisał Trump na Instagramie, dołączając widoczną poniżej fotografię.

Owczarki niemieckie i belgijskie służą w Armii Stanów Zjednoczonych regularnie. Najczęściej pomagają żołnierzom wykrywać miny oraz inne śmiertelnie niebezpieczne ładunki wybuchowe. Biorą także udział w misjach poszukiwawczych, gdy należy zlokalizować konkretną osobę.

Jak czytamy w komentarzach, w amerykańskim wojsku służy obecnie około 2,7 tys. czworonogów. Każdy musi mieć swojego opiekuna, który prowadzi program treningowy i troszczy się o zwierzę.

Nie wiadomo, jaką konkretnie rolę zaprezentowany przez Trumpa owczarek pełnił podczas poszukiwań al-Baghdadiego. Bądź co bądź, musiała być niezwykle istotna, skoro prezydent okrzyknął go bohaterem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)