Donald Trump i jego żona mają koronawirusa. Prezydent USA: przejdziemy przez to razem

Donald Trump i jego żona mają koronawirusa. Prezydent USA: przejdziemy przez to razem

Donald Trump i jego żona Melania zarażeni koronawirusem
Donald Trump i jego żona Melania zarażeni koronawirusem
Źródło zdjęć: © YouTube
02.10.2020 08:30

Donald Trump poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zarażona jest również jego żona Melania. - Przejdziemy przez to razem - napisał prezydent USA na Twitterze.

Donald Trump i jego żona Melania otrzymali pozytywne wyniki testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Jak wynika z relacji Białego Domu, zarówno głowa państwa, jak i pierwsza dama czują się dobrze. Sean Conley, osobisty lekarz prezydenta USA poinformował, że para planuje pozostać w domu na czas pełnego powrotu do zdrowia.

O zachorowaniu na COVID-19, Trump poinformował na swoim profilu na TT. - Dzisiaj moja żona i ja otrzymaliśmy pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Natychmiast rozpoczynamy kwarantannę i proces leczenia. Przejdziemy przez to razem - napisał prezydent USA.

Wcześniej koronawirusa wykryto u doradczyni Trumpa Hope Hicks. Przebywała ona wspólnie z prezydentem USA na pokładzie samolotu Air Force One. Razem zmierzali na wtorkową debatę do Cleveland w Ohio oraz na środowy wiec w Minnesocie.

- Odłożyłem wszystkie nadchodzące zobowiązania. Poddajemy się kwarantannie, czujemy się dobrze. Upewnijcie się, że jesteście bezpieczni. Wszyscy razem przez to przejdziemy - napisała na TT żona prezydenta.

Na razie nie wiadomo, ilu pracowników Białego Domu zostało zakażonych. Zagraniczne media przypominają, że zarówno Donald Trump, jak i jego bliscy współpracownicy nie nosili maseczek ochronnych.

Od początku wybuchu pandemii, w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano ponad 7,2 mln przypadków choroby COVID-19. Wskutek przegranej walki z infekcją zmarło tam blisko 208 tysięcy osób.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)