Domowy router do neostrady ze... stacją bazową GSM 3G

Domowy router do neostrady ze... stacją bazową GSM 3G

Domowy router do neostrady ze... stacją bazową GSM 3G
17.02.2009 14:21, aktualizacja: 17.02.2009 14:38

Netgear podczas najważniejszych światowych targów technologii komórkowych - GSMA Mobile World Congress, które rozpoczęły się w Barcelonie 16 lutego, zademonstrował bramkę Femtocell Voice Gateway (DVG834GH) umożliwiającą konwergencję usług sieciowych.

Netgear podczas najważniejszych światowych targów technologii komórkowych - GSMA Mobile World Congress, które rozpoczęły się w Barcelonie 16 lutego, zademonstrował bramkę Femtocell Voice Gateway (DVG834GH) umożliwiającą konwergencję usług sieciowych.

Była to pierwsza publiczna prezentacja w pełni funkcjonalnej bramki do zastosowań domowych, łączącej modem ADSL2. router, Ethernet LAN, punkt dostępu Wi-Fi, telefonię Voice over-IP (VoIP) oraz miniaturową stację bazową 3G w technologii femtocell. Demonstracja obejmowała nawiązywanie połączeń głosowych 3G i ściąganie treści multimedialnych protokołem High-Speed Packet Access (HSPA) z Internetu i sieci domowej do urządzenia przenośnego. Netgear prezentuje produkty na targach Mobile World Congress na stoisku partnera Ubiquisys – wiodącego producenta technologii 3G femtocell.

Obraz
© (fot. Netgear)

"Publiczna prezentacja zaawansowanych usług transmisji głosu i danych zintegrowanych z telefonią stacjonarną oraz przewodowym i bezprzewodowym przesyłaniem multimediów dowodzi celowości integracji technologii bezprzewodowych 3G, LAN, usług głosowych i WAN w sieciach operatorów telefonii komórkowej,”. powiedział David James, dyrektor produktów dla dostawców usług w firmie Netgear. „Operatorzy telefonii komórkowej i konsumenci szybko zrozumieli korzyści oferowane przez technologię femtocell, obejmujące cztery rodzaje transmisji, zwiększone pokrycie, pojemność i przepustowość."
"Bramki femtocell Netgear z modułem femtocell firmy Ubiquisys to idealny produkt typu ‘wszystko w jednym’”. dodał Keith Day wiceprezes marketingu w firmie Ubiquisys. "Razem możemy zaoferować operatorom rozwiązanie zapewniające kompleksową łączność i niezawodne, wysokiej jakości usługi komórkowe w domu. Ponadto, bramka femtocell umożliwia obsługę mediów i aplikacji w sieci domowej za pośrednictwem aktualnych aparatów komórkowych 3G.”
"Wraz z trwającą od roku ekspansją szybkich aplikacji i usług w sieciach 3G, rozwój urządzeń mobilnych szybko zbliża się do punktu, w którym staną się one najwygodniejszym narzędziem do korzystania z szerokopasmowego Internetu i mediów osobistych, usług głosowych oraz wiadomości multimedialnych,” powiedział Michael Clegg, wiceprezes i dyrektor generalny pionu Netgear, odpowiedzialny za współpracę z dostawcami usług. "Technologia femtocell umożliwia rozwój tych usług poprzez udostępnienie niezbędnej przepustowości i pojemności sieci. Pozwala to operatorom komórkowym oferować zasięg i transmisje 3G po niewielkich kosztach."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (146)