Domowy magazyn danych od Samsunga: Home Sync

Domowy magazyn danych od Samsunga: Home Sync

Domowy magazyn danych od Samsunga: Home Sync
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.10.2013 12:24, aktualizacja: 18.10.2013 14:15

Samsung wprowadził na rynek urządzenie HomeSync, będące sieciowym dyskiem multimedialnym. HomeSync umożliwia przechowywanie prywatnych treści o łącznej objętości 1 TB, co oznacza możliwość dodawania 10 zdjęć dziennie przez 82 lata lub 5 minut filmów dziennie przez 10 lat. Brzmi to ładnie, jednak w przypadku filmów jakości Full HD lub 4K nie jest to pojemność, która rzucałaby na kolana.

System rozpoznaje do ośmiu różnych użytkowników, z których każdy może korzystać z pięciu urządzeń, zapisując dane w spersonalizowanym, prywatnym folderze. Korzystając z aplikacji Samsung Link na zarejestrowanych urządzeniach mobilnych użytkownik zyskuje dostęp do plików graficznych, muzycznych, filmowych, dokumentów oraz innych danych.

Dzięki zawartej w HomeSync funkcji Android Media Center można wyświetlać na ekranie telewizora m.in. gry mobilne, filmy, pliki muzyczne oraz zdjęcia. Telewizor odtwarza w jakości Full HD treści przekazywane z urządzeń mobilnych. Takie urządzenie może spełniać rolę pilota, jak również przekazywać popularne aplikacje w systemie Android (gry, YouTube, przeglądarki) bezpośrednio na ekran telewizora, zmieniając domowe wnętrze w multimedialne centrum rozrywki.

Urządzenie obsługuje jedynie połączenie LAN i nie znajdziemy w nim modułu Wi-Fi, czy też Bluetooth.

Ceny na polskim rynku nie podano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)