"Domowe" wydruki 3D od Fujifilm

"Domowe" wydruki 3D od Fujifilm
Źródło zdjęć: © YouTube.com

05.02.2010 08:30, aktual.: 05.02.2010 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie na rynek drukarki pozwalającej na wydruk trójwymiarowych zdjęć. Niestety cena urządzenia nie została podana.

  1. Print System, bo tak brzmi pełna nazwa urządzenia, mierzy 450 x 430 x 900 centymetrów i przeznaczony jest do wydruku trójwymiarowych odbitek zdjęć, które wykonane zostały przy wykorzystaniu wyposażonego w podwójny system obiektywów i matryc kompaktowego aparatu cyfrowego Finepix Real 3D W1 (pozwala on również na nagrywanie filmów 3D). Sprzęt został zbudowany w oparciu o technologię termosublimacyjną. Aby uzyskać trójwymiarowy efekt korzysta on ze specjalnego "soczewkowego papieru" (na jego powierzchni umieszczone zostały równolegle cylindryczne soczewki) dostępnego w czterech różnych rozmiarach - 10,2 x 15,2 cm, 15,2 x 10,2 cm, 12,7 x 17,8 cm i 15,2 x 22,9 cm.

Otrzymane wydruki powinny wyglądać mniej więcej podobnie do tego:

Zainteresowane trójwymiarową fotografią osoby powinny również zajrzeć do niedawno uruchomionej galerii online - Start 3D, która nie tylko pozwala na umieszczanie w niej trójwymiarowych fotografii wykonanych za pomocą aparatu Finepix Real 3. W1, ale również dysponuje narzędziem umożliwiającym uzyskanie efektu 3D poprzez "złożenie" dwóch "zwykłych" ujęć (oczywiście muszą one być lekko względem siebie przesunięte). Zachęcamy do sprawdzenia na własne oczy możliwości tego serwisu. Co ważne, aby poczuć trzeci wymiar, nie musicie zakładać na nos żadnych kłopotliwych okularów.
Urządzenie zostanie wprowadzone do sprzedaży w kwietniu przez brytyjski oddział firmy Fujifilm. Niestety jego ceny nie podano. Można się jednak spodziewać, że nie będzie ona niska. Kosztowny z pewnością będzie również sam "soczewkowy papier" oraz element drukujący.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)