Dom kosztuje 22 tysiące złotych. "To nie fikcja - to rzeczywistość"

Dom kosztuje 22 tysiące złotych. "To nie fikcja - to rzeczywistość"
Źródło zdjęć: © Youtube.com

10.09.2019 07:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dom wielkości kawalerki za 22 tysiące złotych? "To nie fikcja - to rzeczywistość" przekonuje Wojciech Zatuszek, szef firmy "Zbuduj własny dom". Z oferty przedsiębiorcy skorzystały już setki Polaków. Gotowy projekt można kupić już za 79 złotych.

Własny dom w cenie używanego samochodu? Okazuje się, że to jak najbardziej możliwe. Polski przedsiębiorca oferuje gotowe projekty nieruchomości w atrakcyjnej cenie. Za 79 złotych można kupić od niego plan na budowę domku o powierzchni 35 metrów kwadratowych. Jak mówi Wojciech Zatuszek, z jego usług skorzystały już setki Polaków.

W serwisie YouTube firma "Zbuduj sam dom" przedstawiła jedną ze swoich realizacji. Klient tłumaczył, że budowa jego domu trwała około cztery miesiące. Choć powierzchnia nie jest wielka, to w domu zmieścił się salon, mała sypialnia, aneks kuchenny oraz dodatkowe miejsce na antresoli.

Dom tańszy od używanego auta

Firma Wojciecha Zatuszka oferuje gotowe projekty domów. W atrakcyjnej cenie 79 zł można otrzymać projekt murowanego domu o powierzchni 35 metrów kwadratowych z poddaszem. Za 100 zł - z antresolą. Po opłaceniu wymaganej kwoty, konkretny projekt z rzutami graficznymi trafi na wskazany adres e-mail.

W rozmowie z serwisem money.pl Wojciech Zatuszek tłumaczy, że większość domów z jego projektów powstaje jako domy letniskowe. Następnie są przez klientów przekształcane na mieszkalne. Właściciel firmy "Zbuduj własny dom" dodaje, że jest to bardzo opłacalne - koszt takiego przekształcenia to około 2 tys. zł. Z kolei koszt uzyskania pozwolenia na budowę domu to 6-8 tys. zł.

Polski przedsiębiorca ma w ofercie także inne projekty - na przykład domy o powierzchni 63 czy 100 metrów kwadratowych. Większy obiekt da się jego zdaniem wybudować za około 100 tys. zł. Sam zbudował sobie najmniejszy – doprowadzenie do stanu surowego otwartego kosztowało go lekko ponad 22 tysiące złotych. Kolejne 13 tysięcy wydał na okna, drzwi i instalacje. Łącznie koszt z wykończeniem wnętrza to około 50 tysięcy złotych.

W ofercie znajdują się również projekty "mobilnych domów" na kółkach oraz garaży.

"Takich domów na podstawie moich projektów powstały już setki na terenie całej Polski" - chwali się Zatuszek.

Misja Wojciecha Zatuszka

Wojciech Zatuszek po 10 latach mieszkania w Londynie postanowił wrócić do kraju. Jak mówi, jego misją jest "wyzwolenie Polaków od kredytów".

"W Polsce ludzie budują wielkie domy - po 100, 150 metrów kwadratowych. Ale oczywiście na to wszystko zaciągają kredyty. Muszą mieć ciągle z tyłu głowy, że mają zobowiązanie na 30 lat. Czy takie życie ma sens? Moim zdaniem absolutnie nie" - mówi właściciel "Zbuduj sam dom".

- Zresztą, po co na start budować wielki dom, skoro po 18. urodzinach dzieci i tak z niego uciekną? Moim zdaniem dla wielu osób 35-metrowe lokum będzie odpowiednie - dodaje pan Wojciech.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)