Doładuj się słoneczną energią w kioskach solarnych LG

Doładuj się słoneczną energią w kioskach solarnych LG

Doładuj się słoneczną energią w kioskach solarnych LG
25.02.2010 12:31

Wraz z pierwszymi promieniami Słońca i wejściem na polski rynek kompaktowego telefonu komórkowego LG GD510, przy 10 największych uczelniach w Polsce pojawiły się pierwsze kioski solarne LG. Są to specjalnie przygotowane punkty, w których każdy może doładować baterię swojego telefonu korzystając z ekologicznej energii prosto ze słońca.

Kioski solarne LG to dwumetrowe instalacje, o kształcie, nowego modelu telefonu solarnego LG GD510. Każda osoba może teraz podłączyć do kiosku LG telefon komórkowy dowolnej marki i doładować jego baterię. Akumulatory gromadzące energię słoneczną, pozwalają na doładowanie telefonów nawet przez 16 godzin na dobę.

Obraz
© LG GD51. (fot. LG)

Ponadto, na ekranie LCD, umieszczonym na każdym z kiosków, będą wyświetlane takie informacje, jak godzina, stan zachmurzenia, temperatura powietrza oraz poziom naładowania baterii telefonów podłączonych do kiosku solarnego.

Z kiosków solarnych można skorzystać w okolicach uniwersytetów w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Szczecinie. Akcja potrwa do 21 marca 2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)